GeriEtkinlikler Çocuklar eğlenirken öğrenecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuklar eğlenirken öğrenecek

Çocuklar eğlenirken öğrenecek

Türkiye İş Bankası Müzesi, çocuklar için ücretsiz etkinlikler düzenliyor.

Çocuklar için renkli, eğlendirici ve eğitici atölye çalışmaları düzenleyen Türkiye İş Bankası Müzesi, okulların tatil olduğu yaz aylarında çoğunluğu ücretsiz olmak üzere çocuklara yönelik farklı etkinlikler düzenliyor. Her yıl olduğu gibi bu yaz da düzenlediği ücretsiz atölye çalışmalarında 5 – 12 yaş grubu çocukları ağırlıyor.

“Sandviç Resim”, “Gizli Saklı”, “Sakar Cadı Vini’nin Müze Maceraları”, “Tasarruf Adam”, “Müze Hatıram”, “Meclisini Kur Atölyesi”, “Bilim Gösterisi”, “Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi” ve “Bütçe Tutum Tasarruf” başlıklı atölye çalışmaları ile çocukların gelişimine destek olmayı hedefliyor. 

İş Bankası Müzesi’nde çocukları bekleyen eğlenceli atölye çalışmaları şunlardan oluşuyor;

Meclisini Kur Atölyeni Seç (9 – 12 Yaş): İş Bankası Müzesi’nde çocuklar kendi aralarında meclis kurup, sunulan atölyelerden hangisinin uygulanacağı kararını demokratik bir ortamda veriyor. Tartışma platformunda karşılıklı bilgi ve fikir alışverişinde bulunduktan sonra çocuklar geri dönüşüm malzemelerinin ön planda olduğu masal, müzik ve heykel atölyelerinden birini meclis sistemiyle seçiyor ve hep birlikte uyguluyor. Atölye 120 dakika sürüyor. 14 Ağustos Çarşamba, 11.00

Bilim Gösterisi: Temel bilim konuları bu gösteriler ile artık çok daha eğlenceli hale geliyor. Yapılan bütün bilimsel deneyler sadece öğrenmeyi değil, aynı zamanda eğlenmeyi de amaçlıyor. İlköğretim öğrencilerine hitap eden interaktif, teatral bir şov halinde yapılan bu gösteriyi kaçırmayın! Gösteri 60 dakika sürüyor. 17 Ağustos Cumartesi, 11.00 ve 14.00

Bütçe Tutum Tasarruf (8 – 12 yaş): Matematik bilgilerini pekiştirmeye yönelik aktivitelerle zenginleştirilen “Bütçe Tutum Tasarruf” atölyesinde, müzeyi küçük hesaplamalarla dolu sorulara yanıt arayarak gezen çocuklar, tüm soruları doğru yanıtladıktan sonra esrarengiz bir koridordan geçip atölyeye ulaşıyor. Matematiği keyifli hale getiren bu atölyelerde küçük yaş grupları kumbara tasarlarken, girişimci ruhlu büyük yaş grupları hesap kitap yaparak işletmeye çalıştıkları şirketlerine logo tasarlıyor. Atölye 120 dakika sürüyor. 21 Ağustos Çarşamba, 11.00 (8-10 Yaş), 21 Ağustos Çarşamba, 14.00 (11-12 Yaş)

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi (5-10 yaş): Çiğdem Odabaşı’nın eğitmenliğinde yaratıcı okuma atölyeleri müze kültüründe çocuklarla buluşuyor. Yaratıcı drama yöntemi ile okumaya farklı bir bakış açıları kazandırmayı hedefleyen atölye, oyunla tiyatroyu, resimle müziği, heykelle müzeyi bir araya getiriyor. Kitap okumayı eğlenceli hale getirerek grup eşliğinde yürütülen okuma atölyeleri aynı zamanda çocukların, hayal gücünü, grup içinde kendini ifade etmesini, sorgulama ve problem çözme becerisini geliştiriyor.

25 Ağustos Pazar, 11.00-12.00 (5-6 Yaş)-60 dakika,
25 Ağustos Pazar, 12.30-13.30 (7-8 Yaş)-60 dakika,
25 Ağustos Pazar, 14.30-15.45 (9-10 Yaş)-75 dakika

muze.isbank.com.tr/

False