GeriSağlık Çocuk büyütürken de mutlu evlilikler için…
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuk büyütürken de mutlu evlilikler için…

Çocuk büyütürken de mutlu evlilikler için…
Abone Olgoogle-news

Yaşamın en stresli yıllarında mutlu bir evlilik için gerçekten işe yarayan nedir?

Uyumadığımız, bitmek bilmeyen kulak enfeksiyonları ile mücadele ettiğimiz ve Blues Clue’s şarkıları söylediğimiz yıllar çok fazla saatte eşdeğerdir. Hepimiz evliliğin aşka, karşılıklı saygıya ve bağlılığa, haklara dayalı olduğunu biliriz? Ancak pürüzleri düzeltmeye yarayan başka neler vardır?

Her zaman ipuçları için iyi bir kopya arayışındayım. Evliliğin ilk yılını, hamileliği ve bebeğinizin ilk yaşını kurtarmak ile ilgili bir sürü kitap vardır. Bu kitapların isimleri “Barış dolu varoluş: Kirli Bebek Bezleri, Çocuk Endişesi ve Evliliğinizdir.” Kendi başıma çözmeliyim!

Çocuk büyütürken işinize yarayan 3 anahtar öneri

1) Yalnız değilsiniz- Aile oluşturmanın herkes için çılgınca bir durum olduğunu kendinize hatırlatın.

Suzie ve Brad’in futbol sahasında çok huzurlu ve mutlu bir yaşam sürdürüyor olarak görünmesi evde her şeyin tek boynuzlu hayali bir at ve gökkuşağı şeklinde olduğu anlamına gelmez. Hepimiz gibi, gece ağlayan çocuklarını sadece bir saat daha geç kalkabilmek için uykulu halde yataklarına getirdiklerinden ve sabah saçlarında kusmukla kalktıklarından eminim. En son bebek bezini kimin değiştirdiği, çocuk araba havuzuna götürme sırasının kimde olduğu ve tuvalet kağıdını kimin değiştireceği konusunda sorun yaşarlar (Resmi olarak, rulonun üzerinde durmalıdır).

Bir kadın evinde her şeyin günlük güneşlik ve gökkuşağı şeklinde olduğunu söylerse, mükemmel görünme tuzağına yakalandığı düşünülür. Ebeveynlik tamamen iğrenç, yorucu bir iştir ve kimse zarar almadan kurtulamaz. Suzie ve Brad bile.

2) Çocuklarınız neşelidir- Günlük olarak karşılaştığınız anlamsızlıklara gülmeyi unutmayın

Süpermen, Çocuk Büyütürken Mutlu Bir Evliliğe Nasıl Sahip Olunur. Odaya girdiğinizde ve örümcek adamı bir salatalığın etrafında sallanıp hayali kötü adamlarla savaşırken gördüğünüzde, eleştirme isteğinizle savaşın.

Çocuğunuzun yapması “gerekenler” hakkında kaygılanmayın ya da opera yazmalarını ve ikinci dereceden denklemleri çözmelerini ümit etmeyin.

Gülün, anın tadını çıkartın ve böyle bir sakinleştirici ile yaşadığınız için ne kadar şanslı olduğunuzu kendinize hatırlatın. Onların dünyaları sihirlidir!

3) Deneyin, seveceksiniz- Cinselliği daha fazla kullanın

Stresli, yorgun olduğunuzu ve boş zamanınızın olmadığını fark ediyorum. Mumlara, romantik bir aydınlatmaya ve çocukların büyük annelerinde olmalarına “ihtiyacınız” olduğunu biliyorum. Bilin bakalım ne oldu? Boş vermeniz ve faaliyet göstermeniz gerekiyor.

Evlisiniz, utanacağınız hiçbir şey yok. İlerleyin ve eğlenin. Zamanınız oldukça mumlarla ve kendinize ayırdığınız saatlerde hayal kurabilirsiniz. Kısa süren seks günlük hayatın stresini daha tolere edilebilir kılar. Ayrıca- eşinizin kalp krizi geçirmesini önler! 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle