GeriÇocuk Sağlığı Çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret

Çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret

Çocuğunuzun dilini çözmenin yolları...

Anneler bazen çocuklarını üzecek durumlar oluşturabilirler. Bu gibi anlarda annenin aklından "Acaba çocuğum bana küstü mü? Artık beni sevmeyebilir" gibi düşünceler geçebilir. İşte çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret!

1. Dünyadaki hiçbir şeyi anlamayan yeni doğan bebeğinizin bildiği bir şey varsa o da gözlerinizin içine baktığında sizin önemli olduğunuzdur.

2. Bebeğiniz onun yanında olmadığınız zamanlarda sizi düşünmeye başlayıp, doğumundan 8 ile 12 ay arası bir zaman geçtikten sonra, onun bulunduğu odadan ayrıldığınızda yüzünü asmaya, döndüğünüzde ise gülmeye başlayacaktır.

3. Emeklemeye başlayan bebeğinizin öfke nöbetleri artıyor. Attığı çığlıklar sizi sevmeyi bıraktığı anlamına gelmeyecektir, size bu kadar çok güvenmeseydi, incinmez ya da sinirlenmezdi.

4. Bebeğiniz üzgün olduğunda size koşarcasına gelir çünkü bu yaşta "Seni seviyorum" demeyi bilmez ama hareketleri kelimelerden çok daha güçlüdür.

5. Çocuğunuz size bahçeden kopardığı bir çiçek, küçük bir parça taş ya da hediye olduğunu düşündüğü herhangi bir şey verebilir.

6. Artık evin her şeyi ile daha ilgili olmaya başlayan çocuğunuz ‘Anne bak bunu ben yaptım’ diyerek sizi etkilemeye çalışacaktır. Çünkü sizin onayınız onun için önemlidir.

7. Artık sizi sırdaşı olarak görmeye başlayacaktır. Kalabalık içerisinde yaşadığı ilk utandırıcı anında bile sizin kollarınızda kendisini güvende hissedecektir.

Unutmayın, çocuğunuzla aranızdaki ilişki her zaman çok özel olacak. Siz de ona sevginizi belli edin.

False