GeriEtkinlikler Çocuğunuzun Davranışlarındaki Şifreleri Çözebilirsiniz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuğunuzun Davranışlarındaki Şifreleri Çözebilirsiniz

Çocuğunuzun Davranışlarındaki Şifreleri Çözebilirsiniz

Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin'in yeni kitabı!

Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, kitabında her yaştan çocuk sahibi ebeveynler için çocuk davranışlarındaki korkuyu tanımak ve baş etmek ile ilgili çok önemli bilgiler paylaşıyor.

Çocuğunuz yalnız uyuyamıyor, kardeşini kıskanıyor, iştahsızlık mı çekiyor? Sınav stresi mi yaşıyor yoksa hırçın mı? Okula mı gitmek istemiyor?

Herkes çocuğunun davranışlarını gözlemleyerek yaşadığı sıkıntıları anlamak ve davranışlarındaki şifreleri çözme becerisine sahip olmak ister. Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin son kitabında buna yardım etmeyi amaçladı.

Keskin’in Boyut Yayıncılık’tan çıkan “Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek” adlı yeni kitabında, yaşları ne olursa olsun çocuk sahibi anne-babalar için son derece önemli noktalara değiniliyor. 120 sayfalık kitap, lisan yeteneği gelişmiş bir yetişkinin dahi anlatmakta zorlandığı anksiyetenin çocuklarda yarattığı çaresizliğe ışık tutuyor.

İçsel bir korku hali ve ölüm hissiyle eşdeğer olan anksiyete, varlığı halinde doğumdan itibaren bir çocuğun uyku ve beslenme düzenini dahi bozarak, yaşam kalitesini ve gelişimini olumsuz etkileyen bir durumdur. Hatta okul döneminde çocuğun akademik hayatını zora soktuğu sık karşılaşılan bir gerçektir. İşte kelimelerin dahi anlatmakta yetersiz kaldığı bir durumda, bu kitap sayesinde çaresizliği bir kenara bırakıp çocuğunuzun yaşamakta olduğu anksiyeteyi anlayabilir, çocuğunuza gerçekten yardımcı olabilirsiniz.

Otuz yılı aşkın klinik gözlemle desteklenmiş bilimsel gerçeklerin yer aldığı Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek, içeriğindeki zengin görsel, bizzat çocukların kalemlerinden çıkmış resimlerle, yaşanmış örneklerin yanı sıra, Sabiha Paktuna Keskin’in sade ve akıcı dili sayesinde her anne babanın mutlaka edinmesi gereken bir başucu kitabı haline geliyor.

Analitik çözümlemeci özelliği ile gündelik hayatta rahatlıkla uygulayabileceğimiz kolay stratejiler ve önerilerle öne çıkan Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin’in bilgilendirici kalemi, bir kez daha ebeveynlerin yoluna ışık oluyor.

Kitap, adrese teslim kolaylığı ile 444 53 53 numaralı telefondan veya www.boyutstore.com adresinden temin edilebilir. 

False