GeriÇocuk Sağlığı Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor?

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor?
Abone Olgoogle-news

Siz yollayın, uzmanımız çocuğunuzun ruh halini ve kişiliğini yorumlasın.

Çocuklarınızın yaptığı resimlerden onların kişiliği ve ruh halleri hakkında bilgi alabileceğinizi biliyor muydunuz? “Uzmana Sor” bölümümüzde sizlerden gelen soruları yanıtlayan Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı Gülin Kayalı, çocuğunuzun çizdiği resimleri de yorumluyor.

Çocukların yaptığı resimler iç dünyalarını anlatır. Siz de çocuğunuzun karakteri, duygu durumu, ruh hali ve daha birçok konuda bilgi almak istiyorsanız bize onların çizdiği resimleri yollamaya ne dersiniz? Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle:

Çocuğunuzun yaptığı resmin fotoğrafını çekin. 

Ardından aşağıdaki linke tıklayın ve uzmanlarımızın size en uygun cevabı verebilmeleri için bilgilerinizi doğru ve eksiksiz şekilde girin. 

www.hurriyetaile.com/uzmana_sor/gulin-kayali

Daha önce yorumlanmış resimlerden birkaç örnek…


Ela – 4, 5 yaşında

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor

Sevgili okurum, kızımız yaşının özelliklerini taşıyan resim çizmiş. Zamanla eller boyun ayaklar daha belirgin hale gelecektir. Canlı renkler kullanması ve gülümseyen yüz mutlu bir çocukluk geçirmekte olduğunu gösteriyor. Unutmayın, resim çocukta yaratıcılığın başlangıcıdır. Ona seveceği boya kalemlerini hediye ederek iştahını kabartın. Çocuklar iç dünyalarını resimle anlatmaya çalışırlar Resimlerini saklayın, ileride hem kendisine güzel bir hediye olacaktır hem de her yıl eski resimleriyle birlikte yenilerini yollarsanız kızımızın gelişimini birlikte izleme olanağı bulabiliriz. Güzel günler dilerim.


Derin – 5 yaşında

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor

Merhaba, kızımızın resme yeteneği olduğunu hemen söyleyebilirim. Fallik dönemin özelliği olarak da babaya düşkünlüğü ortada. Ne güzel... Sağlıklı bir çocuğa sahipsiniz. Çocuklar dönemlerin hakkını vererek atlatırlarsa doyumlu olurlar. Eğer dönemler sağlıklı geçilmezse geri dönüşler olur. Sağlıklı bir çocuğa sahip olmanın mutluluğunu hiç unutmayın.


Çağan – 9 yaşında

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor

Merhaba sevgili okurum, çağan ailenin tek çocuğu mu? Çağan fazlasıyla ilgilenilmiş, özenilmiş bir çocuk. Resme karşı ilgisinin olduğu kesin. ayrıca matematik zekasına sahip olduğu da bir gerçek. Eğer Çağan bu ayrıntıları severek ve isteyerek yapıyorsa onun zeka gelişimine önemli katkısı olacaktır. Resim konusunda ilgisini destekleyerek kendini ifade etme olanağını sağlamanız çok önemli. İleride mühendislik dallarında başarılı olacağını şimdiden görüyorum. Mutlu ve başarılı gelecek dilerim.


Nehir – 6 yaşında

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor

Merhaba, kızımız çöp adamdan kurtulup beden çalışmasıyla yaş özelliğini tam yakalamış. Çocuğunuzun cinsiyetini söylemeseydiniz kesinlikle bu resmin kız çocuğuna ait olduğunu söylerdim. Hatta, -süslenmeyi çok seviyor, -Küçük ayrıntılara dikkat ediyor, -"Benim dediğim" diyen bir çocuk olduğunu görebiliyorum. Merkezde hep kendi var. Varsın dönemleri yaşasınlar. Biz, ana baba olarak firene basmalıyız, sürtüşmeye girmeden. Güzel günler dilerim.


Abdulsamet – 4 yaşında

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor

Merhaba, oğlumuz resminde de kendini merkeze koyarak tam bulunduğu yaşın hakkını vermiş. Unutmayın, bir çocuk karşılık veriyorsa ona tanınan haklardandır. Benim çok sevdiğim bir atasözümüz var. "At sahibine göre kişner." Oğlunuzu, yeni doğan bebeğinizi, eşinizi çok çok sevin ama disiplinle sevgiyi karıştırmayın. Genişleyen ailenizde mutluluklar. Kardeş kıskançlığına da hazırlanın.


Emre – 10 yaşında

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor

Sevgili okur, Emre resim yapmada oldukça yaratıcı bir çocuk. Yaşına uygun olarak hareketli, renkli oyuncaklara ilgisi var. Daha ilerleyen zamanda mekan ve zemin kavramı oluşacak. Bu konuda onu destekleyin. Anladığım kadarıyla Emre evde aslan, dışarıda kedi. Bu durumu eşitleyin. Başarılar.


Serdar – 6 yaşında

Çocuğunuz yaptığı resimlerle acaba ne anlatıyor

Sevgili anne, Önce 6 yaş çocuk özelliklerinden bahsedelim. Sosyalleşme süreci içinde olduğunu, kendini rahat ifade ettiğini, somut kavramları bilip soyut kavramlara daha uzak olduğunu anlarız. Anneye hayranlık, babayla yarışma sürecini de bitirmiştir. Yaptığı resimden, aile kavramı olan, keyifli fakat uzun süre oturarak çalışmaktan zevk almayan bir çocuk görüyorum. Diğer sorunuza gelecek olursak, çocuğa siz karar verin. O başına geleceği bilmediği için ister. Önerim, siz öfkenizi kontrol ederseniz, o da sakinleşecektir. Gerginlik yaratacak olayları sezip yaşanmasını önleyin. Mutlaka her gün açık havada oynatın. Yaşıtlarıyla oynamasını destekleyin. Her dediğine evet demeyin. Bol bol sevin. Oğlumu öpüyorum.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle