GeriEtkinlikler Çocuğunuz için yaz okulu seçimi önemli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuğunuz için yaz okulu seçimi önemli

Çocuğunuz için yaz okulu seçimi önemli
Abone Olgoogle-news

Yaklaşan yaz döneminde çocukların katılacağı etkinlikler büyük önem taşıyor.

Helen Doron Türkiye Genel Müdürü Bora Gündüzyeli, bu konuya değinirken çocukların hobilerini keşfetmelerinin çok önemli olduğunu belirtiyor. Gündüzyeli, sanata eğilimi olan bir çocuğun sabahtan akşama kadar spor yapmasının yanlış olacağını dile getiriyor. Bu durumda ise çocukların sevdikleri aktivitelerin ağırlıkta olduğu bir ders programı hazırlamanın faydalı olacağını söylüyor.

Tercihi beraber yapın

Çocuğunuz için en iyi yaz okulunu tercih ederken tek başınıza hareket etmemeli, mutlaka çocuğunuzun da fikrini almalısınız. Tercih adımını beraber atmak, çocuğunuzun yaz okuluna daha çabuk alışmasını ve sevmesini sağlar.

Ulaşım ve servis özellikleri

Tercih ettiğiniz yaz okulunun evinize en yakın mesafede olmasına özen gösterin. Bu durumun hem size hem de çocuğunuza kazandıracağı zamanı göz ardı etmemekte fayda var.

Yaz okulu tercihi sırasında dikkat etmeniz gerekenler

Yaz tatili sonrası çocukların spora ve eğitime yönlendirilmeleri, uzmanlar tarafından da desteklenen ve anne babalara önerilen bir durum. Çocukların yaz okullarında geçirdikleri zamandan aldıkları verim ile evde vakit geçirirken aldıkları verim arasında ciddi farklar bulunuyor. Çocuğunuzu yaz okuluna yazdırma kararınızdan sonra sıra tercih sürecine geliyor. Bu tercih sürecinde de dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor.

Ders programının dengesini inceleyin

Çocuklarınızın hem eğleneceği hem de öğreneceği verimli bir yaz geçirmeleri için yaz okulu araştırmalarına başladığınız zaman öncelikle ders programını inceleyin. Spor, sanat ve keşif gibi aktivitelerin yanında, çocuklarınızın geleceğine katkı sağlayacak konular ve dersler var mı diye kontrol edin. Sadece spor ağırlıklı veya sadece ders ağırlıklı yaz okulları, çocuklarınızın sıkılmasına neden olacaktır. Bu yüzden ders programındaki tüm eğitim ve aktivitelerin dengeli olmasına dikkat etmelisiniz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle