GeriÇocuk Beslenmesi Clara Amram’dan “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Clara Amram’dan “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar”

Clara Amram’dan “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar”

Clara Amram, sağlıklı, lezzetli ve yaratıcı yemekler yapmanın sırlarını paylaşıyor!

Clara Amram, “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar” kitabı ile çocukların sağlıklı büyümelerine yardımcı doğal, yaratıcı ve lezzetli yemek hazırlayabilmenin püf noktalarını anlatıyor.

“Sağlıklı ve Lezzet Dolu Bir Yaşam” ve “Gökkuşağından Lezzetler” adındaki iki kitabı ile önemli bir takipçi kitlesine ulaşan Clara Amram, Clarita’s Way felsefesinin üçüncü kitabı “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar” ile ses getiriyor. Amram’ın çocuklara büyük zarar veren bozuk yeme düzenine savaş açmak için kaleme aldığı “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar” kitabı seçkin kitapevlerinde okurlarıyla buluştu. Amram son kitabında hayatımızın en önemli varlıkları olan çocuklarımıza doğru beslenme alışkanlığı kazandırarak yaşam boyu sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerine rehberlik ediyor. Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar; Kahvaltılar, Enerji içecekleri, Çorbalar, Salatalar, Ekmek ve Sandviçler, Hamburgerler, Sosisler, Patatesler, Hayvansal Proteinler, Cipsler, Tatlı Bir Dünya, Atıştırmalıklar, Beslenme Çantası, Sunuşlar ve Akıllı Pazarlama Teknikleri gibi bölümlerden oluşuyor.

Anne babaların vazgeçilmez kitaplarından biri olmaya aday olan “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar”da çocuklarımızın ihtiyacı olan sağlıklı ve doğal besinleri, eğlenceli, lezzetli, çekici ve keyifli bir şekilde hazırlama konusunda benzersiz yemek tarifleri yer alıyor. Kitabında yeterli ve dengeli beslenmenin formüllerini okuyucularıyla paylaşan Clara Amram çocukların fiziki, ruhsal ve sosyal yönden gelişimine katkı sağlayacak birçok tarifi ile anne babalara ilham veriyor. Amram “Clarita’s Way” felsefesinin “Doğru Olan Doğal Olandır” yaklaşımı ile hazırladığı yeni kitabında tariflerinde bir parça hayal gücü ve yaratıcılıkla doğanın harikalarını kullanarak kendi harikalarını yaratmaları konusunda ebeyenlere pekçok seçenek sunuyor. Clara Amram’ın son kitabı “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar” bol abur cubur, az hareket üzerine kurgulanmış olan 21. yüzyılın yaşam şekline karşı durma amacı taşıyor.

“Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar” kitabında yer alan tarifler her yerden rahatlıkla ulaşabilecek malzemelerden oluşuyor. Beslenme, atıştırma ya da piknik çantalarına koymak için son derece kolay ve pratik olan tarifler anne babalara büyük kolaylık sunuyor. Kitaptaki tarifler günlük öğünler, partiler, kutlamalar ya da atıştırma saatleri gibi sayısız durumda servis etmeye de oldukça uygun.

Doktorlardan “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar” kitabına büyük övgü!

Çocuk Onkoloğu Prof. Dr. Rejin Kebudi, Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, Çocuk Kardiyaloğu Prof. Dr. Aygün Dindar ve Klinik Psikolog Esin Acıman, Clara Amram’ın kaleme aldığı “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar” kitabına büyük övgülerde bulundular. Sağlıklı beslenmenin yetişkin dönemde, karşılaşabilecek birçok kronik hastalığın oluşma riskini önemli ölçüde azalttığını belirten uzmanlar kitapta yer alan bütün tariflerin çocukların dengeli ve doğru beslenmesine büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler. Uzmanlar Amram’ın Clarita’s Way felsefesi ve yazdığı kitaplarla sağlıklı bireyler ve nesiller yaratılmasında büyük bir misyon üstlendiğini belirterek kendisine teşekkür ettiler.

Clara Amram’dan “Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar”

False