CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi Ankara’da!

Güncelleme Tarihi:

CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi Ankara’da
Oluşturulma Tarihi: Şubat 12, 2015 16:03

Kongrede cinsel sapkınlıklar ve sıra dışı cinsel davranışlar masaya yatırılacak.

Haberin Devamı

CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi 1-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara'da Notte Otel'de gerçekleştirilecek. Kongrede cinsel sapkınlıklar ve sıra dışı cinsel davranışlar masaya yatırılacak. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER), Terapi ve Psikolojik Danışma Derneği (TEPDER) ve Psikolojik Araştırmalar Enstitüsü Derneği (PAED) cinsel sapkınlıkları ve farklı cinsel yaşantıları tartışacak. Cinsel sağlık alanında ülkemizin en önemli kongrelerinden biri olan CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi'nde fetişizm, pedofili, mazoşizm, sadizm, röntgencilik, sürtünmecilik ve transvestik fetişizm gibi cinsel sapkınlıklar; cinsel travmalar; eş değiştirme, eşini başkasıyla ilişkide seyretme, eşini başkasıyla ilişkiye zorlama gibi sıra dışı davranışlar konuşulacak. Ayrıca cinsel sağlık bilimindeki son gelişmeler tüm boyutlarıyla tartışılacak.

Haberin Devamı

Grinin Elli Tonu sinematerapi atölyesi dikkat çekiyor

Kongrede bilimsel içeriğin yanında farklı konulara da değinilecek. Sinematerapi Atölyesi ile Grinin Elli Tonu filmi tartışılacak ve 'Uzmana Danış' başlığı ile genç cinsel terapistlere süpervizyon desteği verilecek. Ülkemizin önemli kongreleri arasında gösterilen ve cinsel sağlık bilimi konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan CİSED 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi’ne bu yıl Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ, Prof. Dr. Mehmet SUNGUR, Prof. Dr. Hürol FIŞILOĞLU, Prof. Dr. Neşe KOCABAŞOĞLU, Prof. Dr. Selçuk ASLAN, Prof. Dr. Süreyya BARUN, Psikoterapist Cem KEÇE, Seksolog Uz. Dr. Akif POROY, Aile ve Evlilik Terapisti İlkim ÖZ gibi cinsel sağlık bilimine gönül vermiş uzmanlar katılacak. Kongreyle ilgili ayrıntılı bilgi 0312 212 66 26 numaralı dernek telefonundan alınabiliyor. 

Her on kadından sekizi ve her on erkekten yedisi hayatının bir döneminde cinsel işlev bozukluğu yaşıyor...

Kongre cinsel sağlık konusunda uzman akademisyen, uygulamacı ve cinsel terapistin bir araya geldiği, ülkemiz genelinde pek çok güncel bilginin ve vakaların paylaşıldığı ve tartışıldığı akademik bir zirve olma niteliği taşıyor. Kongre hakkında bilgiler veren CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe'ye göre; çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan cinsel işlev bozuklukları, ülkemizdeki çiftlerin mutsuzluğunun ve boşanmaların en önemli sebeplerinden biri. Türkiye’de cinsel hayatı aktif olan her on kadından sekizi ve her on erkekten yedisi hayatının bir döneminde cinsel işlev bozukluğu yaşıyor. Psikoterapist Keçe cinsel işlev bozukluklarının toplum genelinde korkutucu bir sağlık sorunu haline gelmesini, öncelikle toplumun cinsel sorunlar konusunda yeterince bilgili ve bilinçli olmamasına bağlıyor. CİSED olarak amaçlarının toplum genelinde cinsel konularda farkındalığı artırmak olduğunu belirten Keçe şunları söyledi: “CİSED'in başarısı kesinlikle tesadüfi değil. Daha önce pek çok başarılı organizasyona imza atan, pek çok önemli cinsel sağlık sempozyumu ve 21. Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi gibi etkinliğe ev sahipliği yapan CİSED; multidisipliner kongre yapma ve cinsel sağlık bilimine gönül veren uzmanları bir araya getirme konusundaki başarısını tescil etmiş oldu. CİSED'in cinsel sağlık bilimine, değerli halkımıza ve cinsel tedavi uzmanlarına katkısı artarak devam edecek.” 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!