Geri Etkinlikler Cinsellik üzerine aradığınız her şey bu kitapta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinsellik üzerine aradığınız her şey bu kitapta

Cinsellik üzerine aradığınız her şey bu kitapta

Yeni çıkan “Cinsel Terapi” isimli kitap sistemik seks terapisini konu alıyor.

"Evlilik ve Çift Terapisi" ve "Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapiyi Bütünleştirmek" adlı kitapların yayınından 1 yıl sonra Prof. Dr. Gerald R. Weeks'in yeni kitabı "Cinsel Terapi" çıktı. Yeni kitap sistemik seks terapisi hakkında... "Cinsel işlev bozuklukları, cinsel terapi uygulamaları ve teknikleri" konusunu anlatıyor. Alt başlığı, "kadim seks öğretileri!"

PUSULA Yayınevi tarafından basılan kitap seçkin kitapçılarda ve internet sitelerinde satışa sunuldu. Türkiye’de Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) tarafından tavsiye edilen kitap, hem cinsel terapistlerin cinsel terapi yapma becerilerini hem de cinsel sorun yaşayan çiftlerin cinsellik konusunda bilgi ve tecrübelerini arttırmayı amaçlıyor. Cinsel terapi yapma bilim ve sanatını anlatan kitap, cinsel sağlık alanında en çok satanlar listesinde yerini aldı.

Yayınlanmış en kapsamlı cinsel terapi kitabı...

Cinsel terapi kitaplarının ülkemizde çok az olduğuna dikkat çeken CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe; "Yıllardır aile ve evlilik terapileri, psikoterapi ve sistemik cinsel terapi üzerine çalışmalar yapan Gerald R. WEEKS, Katherine M. HERTLEİN ve Nancy GAMBESCİA cinsel sağlık alanındaki eşsiz deneyim ve birikimlerini bu kitapta okuyucularına sunuyor. Erken boşalma, sertleşme sorunları, cinsel isteksizlik, orgazm sorunları ve vajinismus gibi en sık görülen cinsel sorunlardan, cinsel sapkınlıklara, güzel sevişme sanatından cinsel isteği arttırmanın yollarına, seks oyunlarından seks oyuncaklarına, kadim seks öğretilerinden yeni cinsel tedavi tekniklerine kadar, cinsellikle ilgili tüm konular ayrıntılı olarak irdeliyor, çok özel tavsiyeleri ve pratik bilgileri açıklıyor. 'Cinsel Terapi', kaynak kitap olarak bütün cinsel terapistlerin kütüphanelerinde bulunması gereken bir başyapıt… Çünkü metapsikoloji ve sistemik seks terapisi tekniklerinin birbirleriyle olan karmaşasını net, özgün ve canlı bir dille ifade ediyor, sistematik ve sağlam deneyimleri kapsayan sistemik seks terapisi teorisini ayrıntılarıyla anlatıyor" dedi.

Cinsellik nedir?

Seks yapmayı, rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatı olarak tarif eden Keçe; "Bu sanatın inceliklerini anlatan Cinsel Terapi kitabı; hem sistemik seks terapisini tartışmaya açıyor, hem uygulamalarla ve vaka örnekleriyle desteklenmiş yeni kuramsal açılımlar sunuyor, hem de çok önemli yol haritaları ortaya koyuyor. Cinsel terapi süreçleri uzun süren ve güç olan zor vakaların tedavisiyle ilgili önemli detaylar veren Cinsel Terapi kitabı, çiftlerin sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama ulaşmasına yardımcı olmaya çalışan cinsel terapistler için doyurucu bir kaynak kitap, kulaktan kulağa yayılarak büyük bir başarı kazanan ve cinsel terapistlerin cinsel işlev sorunlarına bakış açılarını değiştiren eşsiz bir cinsel terapi kitabı" dedi.

Sistemik seks terapisine dair her şey için...

"Cinsel Terapi" kitabının cinsellik konusunda doyurucu bilgiler içerdiğine dikkat çeken Keçe; "Başta sevgili dostum Gerald R. WEEKS olmak üzere, Katherine M. HERTLEİN ve Nancy GAMBESCİA tarafından yazılan, teorik bir bayram, klinik bir mücevher ve edebi bir zevk olan Cinsel Terapi kitabı, cinsel terapistler için büyük bir bilgelikle ve kapsamlı bir çalışmayla yazılmış rehber bir kitap... Hem yolun başındaki cinsel terapistlere hem de tecrübeli cinsel terapistlere hitap etmeyi başaran bu kitap, işe yararlılığı kanıtlanmış sistemik seks terapisi teknikleri ve vaka örnekleriyle dolu... Her bir bölüm, cinsel sorunların tedavisinde elde ettiği tecrübeleri sunan tecrübeli cinsel terapistler tarafından ayrı ayrı ele alınmış. Okuyucu, bu kitapta cinsel işlev bozuklukları nedeniyle acı çeken veya boşanmanın eşiğine gelmiş danışanların ve çiftlerin cinsel terapi süreçleri boyunca rastlanılan özel sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik terapötik yöntemlerle ilgili doyurucu bilgiler bulacaktır. Şahsen ben bu kitaptan çok şey öğrendim" dedi.

False