GeriKişisel Bakım Cilt kırışıklıklarını önlemenin 3 yolu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt kırışıklıklarını önlemenin 3 yolu!

Cilt kırışıklıklarını önlemenin 3 yolu!

Güzelliğimizi gölgeleyen kırışıklıkları nasıl önlemeliyiz?

Yıllar geçtikçe cildimiz de yaşlanır ve kırışmaya başlar. Cildin yaşlanmasına kozmetik ürünleri, makyaj malzemeleri, güneşe fazla maruz kalma, sigara kullanımı gibi iç ve dış etmenler sebep olur. Peki, güzelliğimizi gölgeleyen bu kırışıklıkları nasıl önlemeliyiz? Evoria.com, kırışıklıklardan kurtulmanın 3 ana yolunu bizlerle paylaştı.

1- Doğal cilt bakımı uygulayın

Cilt kırışıklarına doğal yoldan müdahale etmek, uzun bir yolculuktur. Bu müdahalenin başarılı olması için, doğal anti-aging (yaşlanma karşıtı) uygulamalarını bir yaşam biçimi haline getirmeniz gerekir. Erken yaşta bilinçli bir şekilde anti-aging uygulamalara başlanmalı ve çok düzenli bir yaşam biçimi edinilmelidir. Doğal cilt bakımının temeli bol su içmek ve düzenli olarak sağlıklı beslenmektir. Düzenli egzersiz ve yeterli uyku da bu yöntemin en önemli noktalarıdır. Evoria.com; güneş, sigara, aşırı sert havaya maruz kalmak, yağlı beslenme, kısa zamanda kilo verdiren sert diyetler, alkol gibi cilde zararlı yaşam alışkanlıklarından uzak durmak gerektiğine önemle dikkat çekiyor.

2- Yaşlanma karşıtı kremler kullanın

Anti-aging bir yaşam, aslında iç ve dıştan yapılan müdahalenin bir bütünüdür. Bu yüzden hem sağlıklı bir yaşam seçmeli, hem cildinize hak ettiği değeri vermelisiniz. Bunun için profesyonel kozmetik ürünleri üreten firmalar, her yıl milyonlarca dolar araştırma bütçesi ayırarak ihtiyaç duyacağınız tüm bakım ürünlerinin geliştirilmesini sağlıyor.

Evoria uzmanlarına göre; sağlıklı beslenme, iyi bir yaşam seçimi ve doğru kozmetik ürünlerin kullanımıyla gençleşmek bir mucize değil bir doğal bir sonuç haline geliyor.

3- Gençleştirme tedavileri son çare olmalı

Cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırmak için cerrahi müdahale ile bazı gençleştirme çalışmaları yapılıyor. Ancak bunun için maddi olarak yüksek meblağlar ödemeniz gerekebilir. Bazı müdahaleler periyodik olarak yapılması gereken uygulamalardır. 6 aydan sonra etkisi geçen enjeksiyon uygulamaları gibi…

Eğer genç bir cilt ve kırışıklıkları olmayan bir yüz istiyorsanız, yapmanız gereken bedeninize değer vermektir. Cildiniz sadece dışarıdan yapılan etkilerle düzelmez. Kendiniz için iyi bir yaşam seçmeniz, pozitif bir felsefeye sahip olmanız, doğru kozmetik ürünlerini kullanmanız gerekir.

False