GeriKişisel Bakım Cilt detoksu nedir? Cilt detoksu nasıl yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt detoksu nedir? Cilt detoksu nasıl yapılır?

Cilt detoksu nedir? Cilt detoksu nasıl yapılır?

İşte 5 adımda yapabileceğiniz pratik cilt detoksu…

Detoksun amacı bilindiği gibi yabancı maddelerden cildimizi arındırmaktır. Cildimizde belli periyotlarla yabancı maddelerden arınması için detoksa ihtiyacı vardır. Cilt detoksu ara ara yapılan cilt bakımı seanslarını desteklemek içinde uygulanabilir. Cilt detoksuyla birlikte ciltte parlaklık ve canlılık oluşur. Bunun yanında cilt detoksu, kırışıklık ve lekelerin oluşmasını da önler. Cilt, daha pürüzsüz ve yumuşak olur. Ayrıca siyah noktalar da kaybolur. Cildimizin sağlıklı ve kusursuz görünmesi için ilk adım cilt detoksudur.


CİLT DETOKSU NASIL YAPILIR

1- SU İÇİN;

Cilt detoksu nedir Cilt detoksu nasıl yapılır

Her gün en az 2 litre su içilmelidir. Yeterli miktarda su içmek, toksinlerin vücuttan atılmasında en büyük yardımcılardandır.


2- CİLDİNİZE BUHAR BANYOSU YAPIN;

 

Cilt detoksu nedir Cilt detoksu nasıl yapılır
 

Buhar yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırır ve cildinizdeki gözenekleri açar; böylece kirlerin temizlemesi mümkün olur. Buhar banyosu ile Siyah noktalar daha kalıcı temizlenebilir. Yaklaşık 10-15 dakika beklemeniz yeterlidir. Sıcak suyunuza yeşil çayıda eklerseniz toksinlerinden arınmanızı kolaylaştıracaktır.


3- CİLDİNİZE MUTLAKA PEELİNG UYGULAYIN;

 

Cilt detoksu nedir Cilt detoksu nasıl yapılır
 

Cilde peeling uygulamak, cilt detoksunun önemli aşamalarındandır. Peeling sayesinde cildiniz daha pürüzsüz ve canlı görünür. Peeling ile yüzdeki ince kırışıklıklar, cilt kuruluğu, gözenek sorunu , cilt yorgunluğu, lekelenmeler ve elastikiyet kaybı gibi sorunlar giderilir. İşlem sonrası bu bölgelerdeki cilt daha pürüzsüz , parlak ve daha elastik bir hale gelir.


4- CİLDİNİZE MASKE UYGULAYIN;

 

Cilt detoksu nedir Cilt detoksu nasıl yapılır
 

Cilt maskeleri; tenin ihtiyacına göre gerekli maddeleri, toplu olarak cilde veren ve böylece cildin, yenilenmesini ve canlanmasını sağlayan doping ürünlerdir. Kişinin cilt problemine göre uygun maske seçilmesi gözeneklerimiz açıkken doğru hedefe ulaşılmasını sağlar.


5- CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN;

 

Cilt detoksu nedir Cilt detoksu nasıl yapılır
 

Güzel bir nemlendirici kullanmak cildimiz için önemlidir. Cilde kaybettiği nemi ve ince kırışıklıkları daha ileri seviyeye taşımamak için , nemlendirici büyük önem taşır. Dermakozmetik ürünler seçilmelidir.

Cilt detoksuyla birlikte ciltte parlaklık ve canlılık oluşurken nem sorunu ortadan kalkar. Bunun yanında cilt detoksu, ciltteki dolaşımı hızlandırarak kırışıklık oluşmasını da önler. Cilt, daha pürüzsüz ve yumuşak olur.

Estetisyen Gamze Kösem

False