GeriKişisel Bakım Cilt bakımınızı yaşınıza uygun yapın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cilt bakımınızı yaşınıza uygun yapın!

Cilt bakımınızı yaşınıza uygun yapın!
Abone Olgoogle-news

Daima genç görünmek için bakımınıza erken yaşta başlamalısınız.

Cilt bakımına belirli bir yaştan sonra başlamayı düşünmek en sık yapılan hatalardan. Her yaşta ve her tipte cildin temel bakıma ihtiyacı vardır. Genç yaşlardan itibaren cildinize iyi bakarsanız ileride kırışıklıklarla, çizgilerle daha az ve daha geç karşılaşılırsınız. Yaşa göre cilt bakımı önerilerimiz ile hep genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, cildi doğru temizlemek ve sabah akşam düzenli olarak nemlendirmektir. Bunu yaparken cilt tipinize ve yaşınıza uygun ürünler seçmelisiniz.

YAŞ GRUPLARINA GÖRE CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI?

25 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN CİLT BAKIMI

Cilt bakımınızı yaşınıza uygun yapın

Bu yaşlarda cilt taze ve parlaktır ancak ilerisi için şimdiden önlem almakta fayda var. Yoğun yaşantımız esnasında uykusuzluk, stres, dengesiz beslenme, düzensiz uyku gibi etkenler ciltte birikmelere yol açarak yorgun ve donuk bir görünüme sebep olabilir. Oriflame’in True Perfection Cilt Bakım Serisi, cildinizdeki donuk görünüme yol açan ve birikmelerle cilt tonunda farklılıklara sebep olan etkenleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İlk ifade çizgilerinin belirginliğini azaltır, cilt dokusunu pürüzsüzleştirip derinlemesine nemlendirme sağlar. Öncelikle hem sabah hem de akşam cildinizi, cilt tipinize uygun temizleme jeli temizleyip tonikleyin. Tonik uygulamayı kesinlikle atlamayın, bu işlem ciltteki kalıntıların temizlenmesi açısından çok önemlidir. Nazikçe temizlediğiniz cildinize gündüzleri True Perfection Gündüz Nemlendiricisi, yatmadan önce ise True Perfection Yenileyici Gece Bakımı’nı uygulayın. Bu basit aşamaları rutine oturttuğunuzda cildinizdeki yorgunluk izlerinden eser kalmayacaktır.

25 yaşından sonra göz çevresinde görülmeye başlayan çizgilerin derinleşmemesi için mutlaka bir göz çevresi kremi kullanmalısınız.

Yaşlanmayı etkileyen olumsuz faktörleri yok edecek serumlar ile de yaşlılık izlerine savaş açabilirsiniz. Bu serumlar aynı zamanda cilt tonunuzu eşitler ve ışıltı kazandırır.

TRUE PERFECTION CİLT BAKIM SERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ!

35 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN CİLT BAKIMI

Cilt bakımınızı yaşınıza uygun yapın

30 yaşından sonra cilt yavaş yavaş elastikiyetini kaybetmeye başlar, esnekliğini kaybeden ciltte kırışıklıklar kendini gösterir. Bunu önlemek ve en aza indirgemek için kolajen içeren kremler kullanmalısınız. Oriflame’in Ecollagen Cilt Bakım Serisi, içeriğindeki bitki kök hücre özleri ile daha sıkı ve kırışıksız bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Ecollagen Kırışıklık Görünümünü Düzgünleştirici Gündüz Kremi; cildinizi güneşe ve yeni oluşacak kıırşıklara karşı korur. Gece kremi ise siz uyurken cildinizi yeniler ve pürüzsüzleştirir.

Göz çevresindeki kırışıklıklar kendilerini göstermeye başladıkları andahemen önlem almalısınız. Göz çevresini düzgünleştiren, kırışıklık görünümünü azaltan kremler çok işinize yarayacaktır. Ecollagen Göz Kremi'ni deneyebilirsiniz.

Bu yaşlarda en çok ince çizgiler, elastikiyet kaybı, nem azalması ve ciltteki düzgün renk tonunun kaybından şikayet edilir. Cilt rengini düzenleyici maske ve serumlardan da faydalanabilirsiniz.

Cildinizi temizleme jeli ile yıkadıktan sonra kırışık karşıtı tonik kullanmayı unutmayın. Bu uygulama hem ciltteki kalıntıları temizler hem de kırışıklık görünümünü azaltır.

ECOLLAGEN CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

45 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN CİLT BAKIMI

Cilt bakımınızı yaşınıza uygun yapın

Ciltteki kolajen üretimi yavaşlamaya başladığı için kırışıklıklar ve sarkmalar artmaya başlayacaktır. 40’lı yaşlar sadece kırışıklıklar değil, sarkmalarla da savaşmanız gerekiyor.

Cildinizi kurutmadan nazikçe makyajınızı temizlemenizi sağlayacak temizleme sütlerini mutlaka kullanın. Oriflame’in Time Reversing Skin Genist Çok Amaçlı Temizleme Sütü ile cildinizi hem makyaj kalıntılarından temizleyip hem de kırışıklıklara karşı koruyabilirsiniz.

Cilt tonunu düzenlemek ve kırışıklıklarla savaşmak için en iyi zaman gecedir. Yaşınıza uygun olarak seçeceğiniz gece kremi ile daha genç bir cilde kavuşabilirsiniz. Time Reversing Skin Genist Gece Kremi, cildinizde var olan gençlik potansiyelini ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Gündüzleri kullanacağınız nemlendiricinizi de kırışıklık ve sarkmaları engelleyici özellikte seçmeye özen gösterin. Unutmayın, güneş cildimize zarar veren faktörlerin başında gelir. Cildinizi yaz kış güneşin kötü etkilerinden korumak için, SPF’li gündüz kremlerini tercih edin. 

TIME REVERSING SKIN GENIST CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

55 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN CİLT BAKIMI

Cilt bakımınızı yaşınıza uygun yapın

Artık olgunlaşan cildinizde derin kırışıklıklar ve sarkmaları önlemek için mutlaka düzenli bakım yapmalısınız. Özellikle menepoz sonrası dönemde cilt bakımınıza dikkat etmeniz önemlidir. 

Göz çevrenizdeki kırışıklık izlerini azaltmak için cildi dolgunlaştıran, cilt dokusunu yeniden yapılandıran kremler işinize yarayacaktır.

Gece ve gündüz kremlerinizi de seçerken cilde yeniden elastikiyet kazandıracak ve dolgunlaştıracak ürünlere yönelmelisiniz. Oriflame’in Time Reversing Intense Skin Genist Cilt Bakım Serisi'ni deneyebilirsiniz. İsveç uzmanlığı ile geliştirilen Oriflame ürünleri, yaşlanmanın tüm belirtilerine karşı çalışır, derin kırışıklıkları dolgunlaştırmaya ve cilt dokusunu yeniden yapılandırmaya yardımcı olur.

TIME REVERSING INTENSE SKIN GENIST CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle