Cilt bakımınız için doğadan yardım alın!

Güncelleme Tarihi:

Cilt bakımınız için doğadan yardım alın
Oluşturulma Tarihi: Mart 16, 2015 12:05

AVON, kadınları güzel bir cildin tohumlarını atmaya davet ediyor.

Haberin Devamı

Yeni AVON Nutra Efects Serisi, doğanın mucizesi tohumlardan gelen güzelliği kadınların cildine taşıyor. AVON Pazarlama Müdürü Tuğçe Erbuğ Akman, chia, nar ve cennet çiçeği tohumlarının güçlü özleriyle geliştirilen seriyi ve Türkiye’de kadınların cilt bakım alışkanlıklarını; Dermatolog Dr. Tuba İşeri ürünlerin formülündeki tohumların cilde sağladığı faydayı anlatmak üzere 11 Mart’ta Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.

Doğanın mucize tohumları

Dermatolog Dr. Tuba İşeri de chia, nar ve cennet çiçeği tohumlarının cilde etkilerini özetledi: “Chia, Omega-3 yağ asitleri, karbonhidratlar, protein, lif, kalsiyum ve antioksidanlar içeriyor. Chia hidrofiliktir yani suyu seven bir tohumdur. Kendi ağırlığından tam 12 kat daha fazla su emebiliyor. Bu yüzden cilt nemini korumak için ideal. Hem de cildi katman katman nemlendiriyor. Nar ise yaşlanma belirtilerini önlemeye ve tersine çevirmeye yardım eden önemli bir antioksidan kaynağıdır. Nar içeren ürünler, düzenli kullanıldığında daha genç bir cilt görünümü için cildin destek yapılarını, kolajen ve elastini güçlendiriyor. İçinde 10 bardak yeşil çaya ve 4 bardak kızılcık suyuna eşdeğer antioksidan madde saklayan bu tohumlar adeta genç kalmanın formülü diyebiliriz. Beyaz cennet çiçeğinde bulunan renkli tohum da renk bozukluklarına ve eşit olmayan cilt tonuna yol açan pigmantasyonu azaltmaya yardım ediyor.”

Haberin Devamı

Aktif tohum kompleksi içeren 5 yeni seri

AVON Pazarlama Müdürü Tuğçe Erbuğ Akman Aktif Tohum Kompleksi içeren yeni Nutra Effects serisini “Tüm dünyayı dolaştık ve cilt için en etkin tohumları bir araya getirdik. Maya dilinde ‘güç’ anlamına gelen chia tohumunun sağladığı tüm ayrıcalıkları Hydration ve Balance serilerimizde kullanıyoruz. Hydration serisi chia’nin kendi ağırlığının 12 katı kadar suyu içine hapsetme özelliği ile uygulandığı anda milyonlarca nem hücresinin ihtiyacını karşılıyor. Böylece 48 saate kadar nemlendirme sağlıyor. Balance serisi ise chia tohumu ve cildin yağ üretimini kontrol etmeye yardım eden mineral matlaştırıcı pudra içeriyor. Mineral matlaştırıcı pudra kendi ağırlığının % 110 katı gözenekleri tıkayan yağı absorbe ediyor. Böylece yağlı ve parlak görünen cildi matlaştırırken, cildin nem dengesini koruyarak güzel ve mat görünüm kazandırıyor. Nar tohumunu da iki ürünümüzde kullanıyoruz: Ageless ve Ageless Advanced. Ageless serisi, cilt yaşlanmasının ilk belirtileri olan ince kırışıklıklarla sıkılık kaybını azaltıyor. Eşit olmayan cilt tonunu düzgünleştiriyor. Derin kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve yaşlılık lekelerini azaltmak için de Ageless Advanced ürünlerimizi sunuyoruz. Nar tohumları ve bitki seramidleri cildin koruyucu tabakasını güçlendiriyor. Nutra Effects Radiance serisindeki ürünlerimiz de cennet çiçeği tohumu içeriyor. Cildi düzgünleştiriyor, eşitlenmiş bir cilt tonu ve capcanlı bir görünüm kazandırıyor” diye anlattı. Tüm ürünlerin Aktif Tohum Kompleksi ile geliştirildiğini, Aktif Tohum Kompleksinin Cildiniz için gerekli olan omega 3 yağları, antioksidan ve vitmainler içerdiğini söyleyen Akman, Nutra Effects serisinin paraben ile boya içermediğini ve hassas ciltlerin kullanımına uygun olduğunu sözlerine ekledi.  

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!