Geriİsimler Sözlüğü Cihangir İsminin Anlamı Nedir? Cihangir Ne Demek? Cihangir Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cihangir İsminin Anlamı Nedir? Cihangir Ne Demek? Cihangir Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Cihangir İsminin Anlamı Nedir? Cihangir Ne Demek? Cihangir Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Ülkemizde Cihangir ismi, genel itibari ile erkek çocuklarına verilen bir isimdir. Eskiden beri bugüne kadar gelen popüler isim esasında en fazla beğenilmekte olan ve tercih edilen erkek isimlerinin arasında bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı sizler için Cihangir ismini kapsamlı bir biçimde araştırdık. Cihangir isminin ne demek olduğunu, Cihangir isminin Kur’an-ı Kerim de geçip geçmediğini sizler için derledik.

Cihangir ismi günümüzde sıklıkla rastlanılan isimlerden bir tanesidir. Güçlü bir kişiliği ifade eden Cihangir ismi erkek çocuklarında sık sık kullanılmaktadır.

 Cihangir İsminin Anlamı Nedir?

 Sık sık kullanılan Cihangir isminin anlamı dünyanın çok büyük bir bölümünü savaşıp ele geçirebilen kişi veya ulustur. Cihangir ismi bununla beraber kuvvetli ve dirençli bir kişi manasını da taşımaktadır.

 Cihangir İsminin Özellikleri Nelerdir?

 Cihangir adına sahip olan erkek çocukları genel olarak bir hayli başarılı ve oldukça açık sözlü olan insan manasına gelmektedir. Bu kişiler genel olarak mantıklarından önce duyguları aracılığı ile hareket eden kişiler olup önsezileri fazlasıyla gelişmiştir. Hisleri de bir hayli kuvvetlidir. Cihangir adına sahip olan erkek çocukları genel olarak kendilerini her alanda çok daha rahat ve net bir biçimde ifade ederler.

 Cihangir İsminin Analizi Nasıl Yapılır?

 Çok yardımsever olmaktadırlar ve bu özelliği aracılığı ile yaşlı, çocuk veya hastalar ile iyi bir ilişki kurabilmektedirler. Uyumun bozulması durumunda sorumluluk alıp işlerin normal ve dengeli şekle gelmesini sağlayabilmektedirler.

 Cihangir İsminin Kökeni Nedir?

 Cihangir kelimesinin kökeni Farsçadır.

 Cihangir İsminin Yanına Yakışan İsimler Nelerdir?

 Mete, Bahadır, Alparslan isimleri Cihangir isimleri ile uyumlu olan isimlerdendir.

 Cihangir İsmi Kur’an'da Geçiyor mu?

 Cihangir ismi çağımızda Kur'an-ı Kerim'de geçmemektedir. Cihangir adı anlam itibari ile bu adı koymakta hiçbir problem olmamakla birlikte anlamı güzel ve kuvvetli olduğu için önerilen erkek isimler arasında bulunmaktadır. Cihangir adını kullanma bakımından din ve kültür kapsamında da herhangi bir problem veya sorun yoktur. Bu sebeple cihangir ismi caizdir.

False