GeriEtkinlikler Çigong ile Rahatlama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çigong ile Rahatlama

Çigong ile Rahatlama
Abone Olgoogle-news

Çigong ile stres yönetimi...

Tamamı görsel anlatımlı, ev ve ofis ortamında rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizlere ulaşmak artık çok kolay. Çigong ile Stres Yönetimi, Çigong Terapisi’nin Amerika’daki önemli uzmanlarından Gordon Faulkner tarafından kaleme alınmış. Stresi ve kaygıları azaltarak rahatlamanıza çok büyük katkısı olacak bir kitap.

Stres hem akut, hem de kronik olarak kategorize edilebilen bir hastalıktır. Çigong gibi birçok Çin egzersizinin, stresin üstesinden gelme konusunda çok başarılı oldukları bilinen bir gerçektir.

Eski bir Çin uygulaması olan Çigong, beden ve zihin arasında uyum sağlamak için, fiziksel hareket ve hassas nefes alma tekniklerini birleştirir. Batı’da hızla popülarite kazanmaktadır.

Çigong, ustadan çırağa öğretilse de, bir rehber eşliğinde de yapılabilir. Çigong ile Stres Yönetimi, stres boşaltma egzersizleri ve stres önleme egzersizlerinden oluşan bir rehberdir. Egzersizlerin her bir adımı, izlenmesi kolay talimatlarla ve resimlerle açıkça anlatılır. Özellikle yoğun ve stresli yaşam biçimine uyumlu tasarlanmış bu Çigong programı, hayatınızdaki stresi ve kaygıyı azaltmaya, enerjinizi yeniden yapılandırmanıza yardımcı olacaktır.

Çigong ile Stres Yönetimi, Çigong deneyimi ve yeteneği seviyesine bağlı olmadan, strese meyili olan herkese yardım edecektir. Ayrıca, Tai Chi Quan ve Çigong eğitmenleri, alternatif terapistler ve stresten etkilenen kişilerle çalışan profesyoneller için de faydalı bir kaynaktır.

False