GeriSağlık Çiğ badem neye faydalı, günde kaç tane tüketilmeli?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çiğ badem neye faydalı, günde kaç tane tüketilmeli?

Çiğ badem neye faydalı, günde kaç tane tüketilmeli?

Badem, beyin sağlığı ve gelişimi açısından gerekli olan birçok vitamin ve mineral içerir. Özellikle kavrulmamış çiğ badem tüketmek sağlık açısından son derece faydalıdır.

Beyin sağlığı için çiğ bademin faydaları: Düzenli olarak her gün bir avuç çiğ badem tüketmek beyin sağlığı için çok faydalıdır. Çiğ bademin düzenli tüketilmesi Alzheimer’ı önlemeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda badem vücuda enerji verdiği için yorgunluğa iyi gelir.

Kolesterol üzerinde çiğ bademin faydaları: Çiğ badem tüketmek kolesterol dengenize büyük yarar sağlar. Vücudunuzun kolesterol seviyesini dengede tutmaya yarar. Kötü kolesterol seviyesini belirgin şekilde düşürür. Kolesterolü dengelediğinden kalp krizini önlemeye yardımcı olur.

Çiğ badem neye faydalı, günde kaç tane tüketilmeli

Kemik sağlığı için çiğ bademin faydaları: İçerdiği fosfor sayesinde osteoporoz, yaşa bağlı kemik erimesi sorunun önlenmesinde yarar sağlar.

Kalp sağlığına faydaları: Çiğ badem kalp sağlığı için de çok yararlıdır. İçerdiği yüksek doymamış yağ miktarı kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.

Bağışıklık sistemine faydaları: Çiğ badem alkali maddeler açısından çok zengindir ve düzenli badem tüketimi bağışıklık sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Çiğ badem neye faydalı, günde kaç tane tüketilmeli

Cilt için çiğ bademin faydaları: Birçok sabun ve cilt ürününün badem yağı içerdiği dikkatinizi çekmiş olabilir. Badem yağı çok güçlü bir nemlendirme özelliğine sahiptir.

Kan şekeri üzerindeki faydaları: Yemekten sonra tüketilen çiğ badem insülin ve glikoz seviyelerindeki dalgalanmaları azaltır. Böylece kan şekeri seviyenizin ani yükselmelerinin önüne geçmiş olursunuz.

False