GeriEtkinlikler “Çevreci Hakim”den Şırnak’a oyuncak kütüphanesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Çevreci Hakim”den Şırnak’a oyuncak kütüphanesi

“Çevreci Hakim”den Şırnak’a oyuncak kütüphanesi
Abone Olgoogle-news

Çocuk bayramında Şırnaklı çocuklara anlamlı hediye…

Kamuoyunda Çevreci Hakim olarak bilinen, bir dönem Şırnak’ta da görev alan Tamer Demirsoy, Şırnaklı çocukları unutmadı. Başkanı olduğu Minik Eller Derneği aracılığı Şırnaklı çocuklara hizmet verecek olan oyuncak kütüphanesini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açtı.

Vali yardımcısı Deniz Zeyrek’in de açılışına katıldığı Orhan Uysal Ortaokulu içerisinde faaliyete giren oyuncak kütüphanesi çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Daha önce bu kadar güzel oyuncağı bir arada görmediklerini belirten çocuklar sevinçli ve heyecanlı olduklarını ilettiler.

Şırnak Oyuncak Kütüphanesinde çocuklar, istedikleri zaman oyuncak alıp evlerine götürebilecekler, oynadıktan sonra oyuncakları geri getirebilecekler ya da kütüphanenin açık olduğu saatlerde oyuncaklarla istedikleri kadar vakit geçirebilecekler.

Vali Yardımcısı Zeyrek, Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip ilin Şırnak olduğunu belirterek, "Dolayısıyla gençlerimizi ve çocuklarımız geleceğe hazırlamak için oyun alanların çok büyük bir önemi var. Bu sorumluluk sadece devlete düşmüyor" dedi.

Minik Eller Derneği Başkanı Tamer Demirsoy “Asıl amaçlarının sayıları bir milyonu bulan korunmaya muhtaç çocukların bir kısmına eğitim ve barınma imkanı sağlamak olduğunu, 5 yıl içerisinde 3 bin çocuğa barınma ve eğitim imkanı sağlamak istediklerini belirtti. Toyzz Shop’a bu projeye yapmış oldukları büyük destek için teşekkürlerini ileten Tamer Demirsoy, Toyzz Shop’un projeye destek olması bizim için çok önemliydi, Toyzz Shop Pazarlama Müdürü Ayça Candoğan Zengin’de şu an aramızda, destekleri için dernek adına hem kendisine hem Toyzz Shop’a ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

2010 yılında kurulan Minik Eller Derneği ile ilgili ayrıntılı bilgi www.minikeller.org.tr adresinden alınabilir. 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle