GeriEtkinlikler Cem Türkmen AN’larınızı ANI’lara dönüştürüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cem Türkmen AN’larınızı ANI’lara dönüştürüyor

Cem Türkmen AN’larınızı ANI’lara dönüştürüyor

Onlarca çekim mekanı arasından seçim yaparken hayli zorlanacaksınız!

Cem Türkmen, çiçeği burnunda çiftlerin mutluluğunu ve heyecanını özel karelerle yaşatmaya çalışıyor.

Peki bunu nasıl yapıyor?

Cem Türkmen için her çekim bir hikaye ve çiftler de bu hikayenin baş kahramanları. Gelin ve damada en güzel hikayeyi yaşatmak ise onun yaptığı en iyi iş.

Ünlü fotoğraf sanatçısı, öncelikle düğün telaşı yaşayan çift ile buluşuyor; onların isteklerini, zevklerini, hayat stillerini, güzelliklerini, duygularını ve mutluluklarını en iyi nasıl fotoğraflayabileceğini konuşuyor, fikir alışverişinde bulunuyor.

Gelin ve damadın “Peki fotoğraflar nerede çekilecek?” problemini, sahip olduğu onlarca çekim mekanı seçeneği ile ortadan kaldırıyor.

Ödüller, sergiler, yılların tecrübesi, Cem Türkmen’in fotoğraf makinesi ve ekibi hepsi gelin damadın mutluluğunu güzel bir karede yaşatmak için....

[fotogaleri=1290]

Cem Türkmen kimdir?

1985 yılında İstanbul'da doğan Cem Türkmen, 2005 yılında ilk defa geçeceği vizörün arkasından hiç ayrılmak istemeyeceğinin henüz farkında değildi. Maceraperest karakteriyle yollara düşen Cem, 20 yıl boyunca yaşadığı kente ilk defa fotoğrafçı gözüyle bakmaya başladı ve hayatın içindeki tanıklığını objektifiyle somutlaştırdı. Kendisine ilk fotoğraf ödülünü getirecek kompozisyon, ikinci ayında fotoğrafla geçen yorucu bir günün sonunda eve dönmeye karar verdiği anda beklenmedik biçimde karşısına çıktı. Yıllar boyunca tutkuyla çektiği fotoğrafları Türkiye'nin önde gelen fotoğraf duayenleri tarafından farkedildi, İz Dergisi ve Eczacıbaşı yıllıkları gibi saygın fotoğrafçılık mecralarında kendisine yer buldu. Yurt içi ve yurt dışı gezilerinde çektiği birçok fotoğrafı muhtelif ödül ve sergilenmelerle taçlandırıldı.

Yakın çevresinden gelen istekler üzerine arkadaşlarının düğün çekimlerini gerçekleştirmeye başladığında, düğün fotoğrafçılığının sosyal ve teknik birçok beceriyi barındırdığını farkedip çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmaya karar verdi. İçindeki tutkuya direnemeyip otomotiv sektöründe devam ettirdiği mühendislik kariyerini düğün fotoğrafçılığına daha fazla zaman ayırabilmek amacıyla ani bir kararla sonlandırdı. Onu düğün fotoğrafçılığında en fazla heyecanladıran unsurlar, kısaca; bu özel günün yarattığı dinamizm ve tatlı telaş, zaman ve estetik anlayış gibi baskılar altında oluşturulan doğru kompozisyon, çiftlerle kurduğu iletişim sayesinde günün rahat bir şekilde geçmesini sağlamak ve doğru anları yakalamaktır.

Cem Türkmen, uluslararası Fearless Wedding Photographers'ın sınırlı sayıdaki Türk fotoğrafçıları arasında yer almaktadır. Fearless Photographers Dünya'nın en önde gelen düğün fotoğrafçılarının portfolyoları değerlendirilerek kabul edildiği uluslararası bir platformdur. Aynı zamanda Weddinggawker üyesi de olan Cem Türkmen, son dönemdeki başarılı çalışmalarıyla yazılı ve görsel basınında daha fazla ilgisini çekmiş, verdiği röportajlarda belgesel düğün fotoğrafçılığına yönelik süreçler, mekan seçimleri ve yeni trendler gibi konularda değerlendirmelerde bulunmuştur.

www.cemturkmen.com.tr
www.facebook.com/CemTurkmenPhotography
https://instagram.com/cemturkmen/
https://twitter.com/cemturkmen

Tel:0 533 810 64 09

False