GeriEtkinlikler Caz rüzgarları esiyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Caz rüzgarları esiyor!

Caz rüzgarları esiyor!

Buika ile başlayan caz müzik programı birçok sanatçıyı ağırlayacak.

Şubat ayında Cemal Reşit Rey'de tatlı bir caz rüzgarı esecek. Buika, Kenny Garrett, Dionne Warwick, Viktoria Tolstoy, Andrea Motis, Wadada Leo Smith, Jaga Jazzist ve Elif Çağlar Cemal Reşit Rey Konser Salonun’da 18 Şubat’a kadar müzik ziyafeti verecekler.

Ülkemize sıkça gelen, flamenko ile cazı bir araya getirirken dünya müziğine yepyeni bir tarz kazandıran Buika, programın ilk konuğu.

En etkili caz müzisyenleri arasında yer alan alto saksafonun önemli ismi Kenny Garrett, son albümü “ Pushing the World Away” ile Caz Şubatı'na katılıyor. Grammy ödüllü Garrett, ünlü piyanist Chich Corea, gitarist John McLaughlin, basçı Christian McBride ve davulcu Vinnie Colaiuta gibi yıldız müzisyenlerden oluşan Five Peace Band ile 2010’da En İyi Enstrümantal Caz Albümü kategorisinde ödüle layık görülmüştü.

Katalan cazının dünya caz sahnelerindeki yeni temsilcisi olduğunu kanıtlayan Andrea Motis, caz klasiklerini bossa nova formuyla caz tutkunlarına sunacak.

40 yılı aşkın bir süredir besteleri ve doğaçlamaları ile yaratıcı çağdaş caz müziğinin en önemli isimlerinden gösterilen trompet virtüözü Wadada Leo Smith de CRR Caz Şubatı'nin diğer bir konuğu.

Norveçli 9 müzisyenden oluşan Jaga Jazzist, tanımlanamayan müzik tarzlarıyla, cazdan elektronika’ya, postrock’tan afrobeat’e varan tınılarıyla ülkemize 2. defa konuk olacak.

Hiç şan dersi almadığı halde olağanüstü doğal ve güçlü vokaliyle ve şarkı söyleyişindeki saflığıyla dikkat çeken Viktoria Tolstoy, yeni albümü “A Moment of Now” ile CRR'de müzikseverlerle buluşacak.

Programın güçlü isimlerinden 5 Grammy ödülü sahibi efsanevi şarkıcı Dionne Warwick uzun bir aradan sonra CRR sahnesine konuk oluyor. Walk on by, Heartbreaker gibi hitlerin yaratıcısı olan sanatçı, 2012'de 50. sanat yılını kutlama amacıyla çıkardığı "Now" albümünden parçaların yanı sıra unutulmaz klasiklerini de seslendirecek.

Son olarak 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Türk cazının önemli yorumcularından Elif Çağlar'ın solistliğinde CRR Caz Orkestrası geceyi ısıtacak.

Biletler ve ayrıntılar için Biletix!

False