GeriDekorasyon Büyük yastıklı mobilyalar daha konforlu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük yastıklı mobilyalar daha konforlu

Büyük yastıklı mobilyalar daha konforlu
Abone Olgoogle-news

Klasik mobilya satın alırken dikkat etmeniz gerekenler…

Klasik mobilyalar en çok tercih edilen mobilyalar arasında alır ve bu mobilyaların seçiminde son derece hassas davranmak gerekir. Peki, klasik mobilya satın alırken nelere dikkat etmemiz gerekir? İşte size ipuçları…

Ünlü bir mobilya üretici firmasının yönetim kurulu başkanı, klasik mobilya ile evini döşemek isteyenlere şu tavsiyelerde bulunuyor:

Renk ve model konusunu dikkate alın

Öncelikli olarak mobilyanın rengi ve modeli konusunda dikkatli davranılmalıdır. Renk konusunda da siyah, beyaz, kahverengi, gri gibi pek çok farklı renk seçeneği değerlendirilebilir. Bu renkler klasik mobilya tercihi olan kişilerin kullandıkları renkler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Siyah ve beyaz rengin uyumu tam anlamıyla klasik bir mobilyanın özelliklerini yansıtmaktadır. Ayrıca kahverengi değerlendirildiğinde farklı tonlarda elde edilen kahverenginin oldukça şık bir bütünlük oluşturacağı söylenebilir.

Tüm bunların yanında model konusunda da farklı seçimler yapılabilir. Sözgelimi yerden yüksekliği fazla olan mobilyalar seçilebildiği gibi yerden yüksekliği daha az olan mobilyalar da tercih edilebilir. Bu durum tamamen kişiseldir. Genişlik konusunda son derece geniş ve rahat olan klasik mobilyalar arasından seçim yapılabildiği gibi daha dar olan modeller de pek çok kişinin hoşuna gitmektedir.

Mobilyaların kalitesi göz önünde bulundurulmalı

Klasik mobilya konusunda genellikle yaşı ilerlemiş olan kişiler tercihte bulunmaktadır. Gençler daha çok spor olan modellerden yana tercihte bulunmaktadır. Bunun yanında sıra dışı modeller de genellikle gençlerin tercih ettikleri modellerdir. Göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey mobilyaların kalitesidir. Bilinen bir markayı tercih etmek mobilyanın kalitesinin daha fazla olacağı anlamına gelmektedir. Bunun yanında çok bilinmeyen ve kalitesinden şüphe edilen mobilyalar elbette şık durmayacaktır.

Büyük yastıklı mobilyalar daha konforlu

Mobilyaların yastıkları da son derece önemlidir. Büyük yastıklı mobilyalar daha fazla konforlu ve rahattır. Dolayısıyla içleri elyafla kaplı olan ve şık duran büyük yastıklar pek çok kişi tarafından beğenilmektedir.

Klasik mobilyanın spor olan mobilyalardan farkı biraz daha resmi durmasıdır. Resmi durduğu için soğuk gözüken bu tarz mobilyalar ufak aksesuarlar ve şık halılar ile desteklendiğinde sempati de kazanabilir. Bunun için biraz titizlik ve estetik değerler konusunda biraz hassasiyet oldukça fazla işe yarayacaktır.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle