GeriKişisel Bakım Büyük bedenler artık siyaha mahkum değil!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük bedenler artık siyaha mahkum değil!

Büyük bedenler artık siyaha mahkum değil!
Abone Olgoogle-news

Artık devir değişti, XXL şıklığa yer açmanın zamanı geldi!

Podyumlarda gördüğümüz, sıfır beden diye anılan kadınlar mı her zaman şık olacak? Hayır, artık devir değişti. XXL şıklığa yer açmanın zamanı geldi.

Büyük beden kadınlar, çaktırmadan moda dünyasında yerlerini sağlamlaştırıyorlar. Sessiz ve derinden geliyorlar, hatta birçok ünlü modacının defilesinde yer alıyorlar ve aslını isterseniz birçok modelden daha çok kazanıyorlar. İtiraf edelim, hepimiz iskelet gibi kadınların üzerinde gördüğümüz elbiselerden bıktık. Ortada bir gerçek var ki, büyük beden kadınlar elbiseyi sıfır bedenlerden çok daha iyi taşıyorlar.

The Gossip grubunun solisti Beth Ditto, birkaç moda dergisinin kapağında çıplak olarak karşımıza çıktığında, hepimiz şaşırdık. Ama çok cesur bir adım olduğu için takdir de ettik. Beth Ditto o kadar sevildi ki, Evans markası onu kendileri için kıyafet tasarlamaya ikna etti. Beth Ditto dediğine göre bu koleksiyonun içine kilolu kadınların uzak durması söylenen her şeyi koymuş. Kısacası kadınlara şık olmaktan korkmayın, istediğinizi giyin mesajını vermek için elinden geleni yapmış.

Büyük beden kadınlara çok şık seçenekler sunan birçok marka var. Faik Sönmez, Dorothy Perkins, Evans, Marks & Spencer bu markaların başında geliyor. 42 ve üstü kadınlar için birbirinden şık kesimli, seksi ve zarif giysiler tasarlıyorlar. Şunu da belirtmeden geçmeyelim: Eğer geniş kalçalarınız varsa, boru paça pantolonları tercih etmelisiniz; üst kısmınız iri, alt kimsiniz daha inceyse üstler dar, altlar daha geniş olmalı. Ufak dekoltelerden kaçınmamalısınız. Topuklu ayakkabı daha zarif görünmenizi sağlar. Kilolu olduğunuz için ille de bol şeyler giymeniz gerektiğini düşünmeyin. Aksine, bol kıyafetler sizi daha kilolu gösterir.

86 doğumlu Amerikalı Crystal Renn en çok kazanan modeller arasında. Jean Paul Gaultier, Mango ve Mark Fast defilelerin gözdesi. "Hungry" adında bir kitap yazdı. Hayley Morley de ünlü "size 14" modelleri arasında. Tasarımcılar onu çok seviyor; çünkü giydiği, podyumda tanıttığı her kıyafet akıllarda kalıyor.

Amy Lemons, Jennie Kınık, Lizzie Miller, Kate Dillon, Anansa Sims, Ashley Graham, Jennie Runk... Hepsi büyük beden modeller. Hepsi "normal" modellerden çok daha fazla para kazanıyor.

"Mad Man" dizisinde oynayan Christina Hendricks'in tarzı da bolca övülüyor. Bu arada, Marilyn Monroe da pek ufak tefek değildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle