GeriKişisel Bakım Bukleleriniz çevrenizdekileri kıskandırsın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bukleleriniz çevrenizdekileri kıskandırsın!

Bukleleriniz çevrenizdekileri kıskandırsın!

3 adımda kıvırcık saçlara özel bakım...

Elektriklenmeyen, bakımlı görünen, parlak buklelere sahip olmak için kıvırcık saçlara her daim iyi bakmak gerekir. Evoria.com, herkesi kıskandıran buklelere sahip olmanız için kıvırcık saçlara özel bakımın 3 önemli adımını sıraladı.

1- Yıkarken önce saç kremi, sonra şampuan kullanın

Genellikle saç yıkamada önce şampuan sonra saç kremi kullanılır. Kıvırcık saçlara sahip olanlar, saçlarını yıkarken, saçlarını iyice ıslattıktan sonra diplerine değmeyecek şekilde kremlemelidirler. Yaklaşık iki dakika bekleyip bol suyla durulamalılar. Ardından saçları birbirine karıştırmadan, nazik hareketlerle şampuanlamalılar. Bu sayede kıvırcık saçlar daha kolay taranacak ve elektriklenmeyecektir. Saçları bir gün arayla yıkamak; saç sağlığını korumak ve kolay şekillendirmek için idealdir.

2- Bitki özlü şampuanları tercih edin

Kıvırcık saç temizliği için mutlaka besleyici ve nemlendirici özelliğe sahip ürünler tercih edilmelidir. Kuru, yağlı ya da normal yapıya sahip saçların her biri için özel üretilmiş şampuanlar seçilmeli ve bunları kullanmak alışkanlık haline getirilmelidir. Özellikle kıvırcık saçlar için içeriğindeki zenginleştirilmiş bitki özleri sayesinde kıvırcık ve dalgalı saçları yıpranmaya karşı koruyan, elektriklenmeyi azaltarak pürüzsüzleştiren şampuanlar tercih edilmelidir. Bu tür şampuanlar, saçları temizlerken buklelerin sağlıklı ve güzel olması için gerekli yoğun bakımı sağlar.

3- Durulama suyu soğuk olmalı

Şampuanlanmış saçı durulamak için kullanılan suyun soğuk olması, saçların parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Soğuk su, saçın en üst katmanını kaplar ve elektriklenmesini önler. Aynı şekilde, saçları hafif nemli kalacak şekilde kuruttuktan sonra finali, soğuk hava tutarak yapmak da faydalı olacaktır. Evoria, saçı tamamen kurutmanın da çok önemli olduğunu ayrıca belirtiyor. Çünkü saçlarda nem kalırsa, fazladan kıvırcıklaşmaya sebep olacak ve saçın doğal görüntüsünü bozacaktır.

Bu işlemlerden sonra...

Tüm bunları yaptıktan sonra, saçların kalıcı bir şekilde dalgalı durması ve daha parlak görünmesi için saçlara maşa uygulanabilir. Kurutulan saçların parça parça maşaya sarıp birkaç saniye bekletilmesi, daha yumuşak ve düzgün bir görüntü için yeterli olacaktır.

False