GeriEtkinlikler Buda Aşık Olsaydı: Elinizden düşürmeyeceksiniz!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Buda Aşık Olsaydı: Elinizden düşürmeyeceksiniz!

Buda Aşık Olsaydı: Elinizden düşürmeyeceksiniz!

Aşkın el kitabı...

Aşkı her zaman arıyoruz, bıkmadan usanmadan, aldığımız yaralara bakmadan bir yenisini arıyoruz. Bulduğumuz zaman da bu sefer kaybetmekten korkuyoruz. Maskelerimizi bir bir takıyoruz, oyun içinde oyun oynuyoruz… Çoğu zamanda o maskeler yüzünden, oyun içinde oyunlar yüzünden yalnızları oynuyoruz.Charlotte Kasl'ın kitabı Buda Aşık Olsaydı işte bu gelgitleri bir bir döküyor.

Bizi aradığımız aşka kavuşmaktan alıkoyan bu kısır döngüdür. Birinin bizi sevmesi için başka biri gibi davrandığımız sürece sevgisiz kalırız. Çünkü karşımızdaki bizi görmez, bilmez. Kendimizi olmamız gerektiğini düşündüğümüz şeyin arkasına saklarsak bizi kim görebilir? Görmediği bir şeyi kim sevebilir?

"Her şeyden fazla, önce kendimi istiyorum. Dürüstlük ve doğrulukla yaşamak istiyorum. Ne içimdeki mücevheri gizleyecek ne de kusurlarımı örtmeye çalışacağım. Pazarlık yok, gerçeklikten kaçmak yok, kendimi kandırmak yok, yalan yok." (Kitaptan)

Kabul edin; taktikler, oyunlar, maskeler işe yaramıyor. Kendinizi kaybettiğiniz bir ilişki yerine, var olduğunuz bir yaşamı seçin.
Buda bu yolda sizinle olacak. Çünkü Buda aşık olsaydı, bu AŞK olurdu!

"Sevgilinizin gözlerinizin içine bakarken tüm sırlarınızı bildiğini, sizin huysuz, tatlı, bencil ve cömert hallerinizi bilip buna rağmen sizi gerçek anlamda sevmeye devam ettiğini düşünün. Aynı şeyi sizin de yapabildiğinizi hayal edin. Bilinçli bir ilişkinin potansiyeli budur." (Kitaptan)

www.okuyanus.com.tr

False