GeriAlışveriş Bu kitap çocuklara özel!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu kitap çocuklara özel!

Bu kitap çocuklara özel!
Abone Olgoogle-news

Türkiye’nin ilk çocuk kilo kontrol kılavuzu: Beslenme Saati.

Doğru beslenme alışkanlığının çocuklukta başladığına dikkat çeken Ayça Kaya’nın yeni kitabı, çocuklar için kilo kontrolü, çocuk beslenmesinin püf noktaları, besleyici yemek tarifleri ve gebelik döneminde beslenme bölümlerinden oluşuyor. Bu kitapta Kaya, anne ve anne adaylarına, en kıymetlilerine bebeklikten itibaren doğru yeme ve beslenme alışkanlıklarını kazandıracak bilgiler veriyor. Kitapta bir anne olarak kendi çocuklarında deneyimlediği ve kültürel yemek alışkanlıklarımızla ilgili olarak karşılaştığı zorlukların yanı sıra bir hekim olarak da hastalarında gözlemlediği sorunları okuyucularla paylaşıyor.

Diyet kitabı değil

“Beslenme Saati”nin bir diyet kitabı olmadığını özellikle vurgulayan Kaya, ‘’Bu kitabı, okuyucularımın çocukları ve kendileri için kilo yönetimini kendi kendilerine yapabilmeleri, çocuklarının ve kendilerinin yeme alışkanlıklarını kendi kendilerine değiştirme becerisini kazanabilmeleri için hazırladım. Umarım bu kitap hem okuyucularım hem de çocukları için yaşam boyunca bir yol gösterici, kilo kontrolü konusunda kılavuz bir kitap olur.” diyor.

Doğan Kitap’tan yayınlanmış Sayarak Zayıfla ve Sayarak Zayıfla Mutfakta isimli iki kitabı daha bulunmaktadır. Dr. Ayça Kaya, 2000 yılından beri uyguladığı ‘’Sayarak Zayıfla-5333’’ yöntemini anlattığı kitapları ile daha çok kişiye ulaşarak, obeziteye karşı halkı bilinçlendirme amaçlamaktadır.

False