GeriSağlık Bu belirtiler hastalık habercisi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu belirtiler hastalık habercisi!

Bu belirtiler hastalık habercisi!

Dudaklarınızda sık sık uçuk çıkıyorsa...

Bazı rahatsızlıkların ciltten sinyal verdiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, ciltten gelen sinyallere dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

CİLT NEDEN PUL PUL DÖKÜLÜR?

Cildiniz aşırı kuruluk nedeniyle pul pul dökülüyorsa A vitamini eksikliği söz konusu olabilir. Çünkü A vitaminin yetersiz alınması ciltte kuruluğa neden olur. Bu nedenle A vitamini içeren besinler, çinko, E vitamini ve Omega-3 yağ asidi takviyesi cildinizi nemlendirecektir. Sigara kullanımının da uzak durmalısınız. Kışın günde en az 2 litre su tüketmelisiniz.

CİLDİN SOLUK GÖRÜNÜMÜNDEN KURTULUN!

Demir eksikliği ve kansızlık cildinizin soluk görünmesinin nedenlerinden bazılarıdır. Bu nedenle bu rahatsızlıklara karşı tedbirinizi almanızda fayda var. Dengeli bir şekilde beta karoten içeren portakal, karpuz, domates gibi yiyecekleri tüketmeniz cildinizin daha sağlıklı, canlı ve renkli görünmesine yardımcı olur.

[fotogaleri=225]

DUDAKTAKİ UÇUĞUN SEBEBİ NEDİR?

Muhtemelen ya bağışıklık sisteminiz zayıf ya da B vitamini eksikliğiniz söz konusudur . Sağlıksız beslenme, demir eksikliği ve D vitamini eksikliği bağışıklığın azalmasına sebebiyet verebilir. Uçuk esas stres ve psikolojik bozukluk nedeniyle de oluşabilir. Sonuçta stres, üzüntü, endişe, korku immun sistemini bozup, olumsuzlukları cildimize yansıtıyor. Bu nedenle stresten uzak olmanızda fayda var.

TIRNAK KIRILMASI HASTALIK HABERCİSİ OLABİLİR!

Çeşitli hastalıklar nedeniyle tırnak kırılmaları söz konusu olacağı gibi minerallerin azlığı durumunda da tırnaklarda soyulma, kırılma gibi problemler gözlemlenebilir. Vücut sağlıklı tırnaklar için kalsiyum, magnezyum, D vitamini ve çinkoya gereksinim duyar. Koyu yeşil yapraklı sebzelerde, süt ürünlerinde, kuruyemişlerde bulunur. Güzel, göz alıcı tırnaklar için güneş ışığı ve zeytinyağı tüketimi de önemlidir.”

İHA

BAKIMLI ELLERE SAHİP OLMANIN BEŞ ETKİLİ YOLU İÇİN TIKLAYIN!

False