GeriSağlık “Boyu değil işlevi” büyük bir yalan!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Boyu değil işlevi” büyük bir yalan!

“Boyu değil işlevi” büyük bir yalan!

İşte yapılan araştırmanın sonuçları…

Monash ve Avustralian National Üniversitelerinin ortak yürüttüğü bir çalışmayla yıllardır tartışılan konu açıklığa kavuştu. Kadınlar için, iddia edildiğinin aksine, penis boyunun aslında önemli olduğu ortaya çıktı.

105 genç kadın üzerinde yapılan çalışmada çıplak erkek vucütları gösterilen kadınlar penis boyu büyük olan erkekleri daha çekici buldu.

Yapılan diğer çalışmalar uzun boylu erkeklerin genellikle daha çekici bulunduğunu gösterse de son araştırma penis boyunun da en az boy uzunluğu kadar önemli olduğunu ortaya çıkardı.

Kadınlara yalnızca boyundan aşağısı gösterilen çıplak erkek vücutları bilgisayar simülasyonu şeklinde ve gerçek boyutlarda hazırlandı. Yüz ve saç gibi diğer fiziksel özellikler çalışmayı etkilememesi açısından dışarıda bırakıldı. Gösterilen her erkek vücudunun 1’den 7’ye kadar oylanması istendi.

Çalışmada kadınların aynı zamanda dar kalça ve geniş omuzdan da etkilendiği ortaya çıktı. Fakat bu faktörler kontrol altında tutulduğunda penis boyunun çekiciliği arttıran en önemli unsur olduğunu görülmüş.

Araştırmacılar National Academy of Sciences dergisinde yayınlanacak olan çalışmanın sonucunun insanoğlunun geçirdiği evrim süreciyle bağlantılı olabileceğini belirtiyor. Çağlar içinde erkeklerin daha büyük penise sahip olması sebebiyle kadınların tercihinin bu yönde geliştiği düşünülüyor.

Hürriyet

False