GeriKişisel Bakım Boyalı saçlar bu kürler ile parlayacak!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boyalı saçlar bu kürler ile parlayacak!

Boyalı saçlar bu kürler ile parlayacak!

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan çok özel saç bakım tüyoları…

Saçlarımızın sağlığı beslenmemize, yaptığımız bakıma ve çevresel faktörlere bağlıdır. Boyalı saçlar solgun, sönük ve sağlıksız görünür. Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, boyalı saçların sağlıklı ve parlak olması için evde uygulayabileceğiniz kür tarifleri verdi.

Saçların sağlığı alınan besinlerin de sağlıklı olasıyla ilintilidir. Sağlıklı ve parlak saçlar için A, B, C vitaminlerine, demire ve iyota ihtiyaç vardır

Kansızlık, demir eksikliği, tiroit bezinin normal çalışmaması saç sağlığını da ekiler. Çok fazla kimyasal işlem saçın sağlığını parlamamasını engeller. Sigara, alkol, saçlarımıza zarar veriyor.

Saçınızın parlaması için evde uygulayabileceğiniz doğal tarifler

Koyu renkli saçlara özel kür

Malzemeler

1 yemek kaşığı yeşil çay
Bir tutam tutam ceviz yaprağı
Bir tutam ada çayı
1/5 litre su

Hazırlanışı

1/5 litre suda bütün malzemeleri kaynatın. 8 dakika çay gibi demleyip süzün. Saç diplerinden uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın. Bu kürü haftada 3 kere yaparsanız saçlarınızın parladığını göreceksiniz.

Koyu renkli saçlara özel kür – 2

Malzemeler

50 gr zeytinyağı
2 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı taze elma suyu

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri karıştırın. Saçlarınıza sürüp nemli sıcak havluyu saçınıza sarın ve 2 saat bekleyin. Beklemenin ardından saçınızı uygun şampuanla yıkayın.

Sarı ve kumral saçlara özel tarif

Malzemeler

Bir avuç dolusu papatya
½ avuç kuru gül
1 limon kabuğu
1/5 litre su

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri suda 8 dakika kaynatın ve çay gibi demleyin. Duşta son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz ya da haftada 2 gün saç derinize ve uçlarına sürüp bekletebilirsiniz.

3 etkili tarif

* 1 litre elma sirkesinin içinde bir avuç papatya, bir avuç sarı kantaronu 2 hafta cam kavanozda güneşte bekletin. Saçlarınıza sürün ve durulayın.

* 4 kahve çekirdeğini sıcak suda ılıyıncaya kadar bekletin. Koyu renkli saçlara sahip olanlar duşta son durulama suyunda kullanabilir.

* 2 bıldırcın yumurtası, yarım olgun ezilmiş avokado ve 2 yemek kaşık balı karıştırın. Saçlarınıza sürüp streçle sarın. 2 saat bekletin ve saçınıza uygun şampuanla yıkayın. 

False