GeriEtkinlikler Boğazda latin ateşi: Projecto Cubano
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğazda latin ateşi: Projecto Cubano

Boğazda latin ateşi: Projecto Cubano

Latin piyanist Emir Ersoy, Kuruçeşme Arena'da konser veriyor.

Avrupa ve Amerika'da birçok konser vermiş Latin Piyanist Emir Ersoy , grubu "Projecto Cubano" ile popüler müziğe latin ezgileri katarak, tam bir müzik karnavalı oluşturduğu albümleriyle Kuba ritimlerini Türkiye'ye getiriyor.

Türk pop starlarının son yıllara damgasını vuran ve yüzbinler satan hit şarkılarını Latin müziğinin ritimleriyle yeniden düzenleyerek pop starlara yorumlatan Latin Pianist Emir Ersoy, popüler müziğe kattığı yeni solukla, albümleri ve konserlerinde Latin müziğini ustaları kadar iyi yapılabileceğini ispatlıyor.

2010 yılında çıkardığı "10 Şarkı 10 Şarkıcı" albümünün ardından, bu yıl da "Karnaval" albümüyle Türkçe parçaları Salsa , Cha-Cha , Mambo , Regeaton , Cumbia , Bolero , Merengue tarzlarında harmanlayarak Latin müziğinin çoşkulu ezgilerini müzik severlere sunuyor.

Emir Ersoy & Projecto Cubano'nun "10 şarkı 10 şarkıcı" albümünde

Ajda Pekkan "Her yaşın ayrı bir güzelliği var", Kenan Doğulu "Kime ne" Funda Arar "Bana yalan söylediler", Ayça Varlıer "Bir Zaman Hatası", Yaşar "Masal", Deniz Seki "Üzgünüm Aşkım", Kubat "Tavla", Tuğba Özerk "Üç Kalp", Emre Altuğ "Sıcak" ile
İkinci albüm "Karnaval" da, Kenan Doğulu "Hiç Bana Sordun mu? Yaşar "Maskeli Balo", Özgü Namal "Hele Bir Gel", Ayça Varlıer "Sil Baştan", Grubun Solistlerinden Duygu Tarhan "Ayrılmam", Banu Kunt "Cumhuriyet", Deniz Seki "Aşk", Işın Karaca "Anlatsam" adlı parçaları yorumladılar.

19 Eylül akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena'da yapılacak konserde, albümlerde yeralmış sanatçılardan süpriz isimlerin yanı sıra, İstanbul'da bulunan Latin dans okullarının katılımıyla, bu konser tam bir Karnaval havasında geçecek

Bu konserde Latin Piyanist Emir Ersoy'a eşlik edecek Projecto Cubano Orkestrasında yer alan müzisyenler :

Emir ERSOY - Piyano
Banu KUNT - Solist
Aleixi R.CONTRERAS - Solist
Andres Rabelo MACİAS - Kontrbass
Luis Ernoesto GOMES - Perküsyon
Tunç ÇAKIR - Timbal
Şenova ÜLKER - Trompet
Bariş D.YAZICI - Trompet
Hakan ÇİMENOT - Trombon
Dale FLOOD - Trombon

www.turkcellkurucesmearena.com

False