GeriEtkinlikler Bir Evliliğin Öyküsü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir Evliliğin Öyküsü

Bir Evliliğin Öyküsü

Sevdiklerinizi ne kadar tanıyorsunuz?

Öyküleri The New Yorker, Esquire ve The Paris Review gibi dergilerde yayımlanan Andrew Sean Greer’in Amerika’da çok ses getiren duygu yüklü romanı Bir Evliliğin Romanı Everest Yayınları’ndan çıktı.

Bir Evliliğin Öyküsü için kalplerinizde yer açın! “Sevdiklerimizi tanıdığımızı sanırız” diyerek başlıyor. Pearlie Cook her ilişkinin temelindeki o yıkıcı gizemi araştırmaya: Bir insanı gerçekten ne kadar tanıyabiliriz?

Sene 1953. Örnek bir ev hanımı olan Pearlie, San Francisco’da kocasının hassas bünyesi ile oğlunun hastalığıyla ilgilenerek hayatına devam etmektedir. Ta ki bir cumartesi sabahı bir yabancı kapısını çalana dek… Aniden her şey değişecek, Pearlie kocası ve evliliğiyle ilgili emin olduğu her şeyden şüpheye düşecektir. Kocasını ne kadar tanıyordur? Yabancı teklif ettiği 100.000 Dolar karşılığında ne istiyordur? Pearlie tam altı ay boyunca etrafındaki dünyayı, özellikle de kocasını anlamaya, aynı zamanda da oğlunu tüm olanlardan korumaya çabalar.

Art arda başlayan savaşların, politik, cinsel ve ırksal korku ile baskıların egemen olduğu bir dönemde geçen Bir Evliliğin Öyküsü, yaşadıkları dönemin sınırlarında kısılı kalan ve kaçmak için her yola başvuran üç insanın şaşırtıcı öyküsünü lirik bir dille anlatıyor...

False