GeriEtkinlikler Bir Bebeğin 365 Günü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir Bebeğin 365 Günü

Bir Bebeğin 365 Günü

Yeşim Mutlu, bebeğinin 365 gününü fotoğrafladı.

Fotoğraf sanatçısı Yeşim Mutlu dünyada ve Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi; bebeğinin 365 gününü fotoğrafladı. Çektiği kareler 'Maya Takvimi-Bir Bebeğin 365 günü' adı altında 4-12 Haziran arası Ümraniye Meydan AVM’ de sergilenecek.

Yeşim Mutlu tutkulu bir fotoğrafçı. Hem de öyle böyle değil. Uzun yıllar sağlık sektöründe marka yönetimi, pazarlama, iletişim gibi birçok alanda çalışmış. 2005'te profesyonel yaşamına sadece fotoğraf çekmek üzere son vermiş. Hayatın en önemli iki anını fotoğrafla ölümsüzleştirmek için yapmış bunu: “doğum ve düğün.” Yeşim Mutlu, 2007'de ikinci çocuğunu dünyaya getirmeye karar verdiği andan beri aklında kendi bebeğinin 365 gününü fotoğraflamak varmış. Maya Su adındaki dünyalar güzeli kız bebeği, gözlerini açtığı ilk saatlerde annesinin fotoğraf tutkusuyla karşılaşmış.

Bir Bebeğin 365 Günü

Yeşim Mutlu, kızı Maya Su'nun yaşamla tanıştığı her anına vizörüyle tanıklık etmiş. Maya Su bugün 4 yaşında. Fotoğraf sanatçısı annesi Yeşim Mutlu, kızı Maya Su’nun bir yaşına kadar olan 365 gününü sergilemeye hazır. Serginin adı: 'Maya Takvimi-Bir Bebeğin 365 günü.' Dünyada ve Türkiye'de ilk olacak sergi 4–12 Haziran arası Ümraniye Meydan AVM’ de sergilenecek. Bir annenin gözünden, kendi bebeğinin dünyayla tanıştığı ilk anlara, duygu yüklü ifadelere bayılacaksınız.

False