GeriEtkinlikler Bir Avuç Deniz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir Avuç Deniz

Bir Avuç Deniz

Deniz’e açılmaya cesaretiniz var mı?

Bir aşk hikayesiyle tüm dengeleri değişen mert, çıktığı uçsuz bucaksız deniz yolculuğundan dönme savaşı veriyor. İzleyenlerinde kendilerinde bir şeyler bulabileceği bu hikaye 11 Mart 2011 tarihinde vizyona giriyor!

Bir Avuç Deniz, Deniz isimli bir kızın; Deniz’e aşık Mert’in; Mert’e aşık Deniz ve Dilek’in; belki de hepsinden önemlisi, oğlu Mert’e aşık Rana Hanım’ın hikayesi.

Filmin Konusu

Yakışıklı, başarılı Mert Amerika’da okulunu bitirmiş ve büyük bir şirkete yönetici olarak atanmış. Herkes onu seviyor. Özellikle yakın dostları Aylin ve Bora. Üçü birlikte bir tekne turuna çıkıyorlar. Bodrum’a geldiklerinde Mert’in sevgilisi, dünya güzeli Dilek de ekibe katılıyor. Dilek ve Mert herkesin beğendiği ideal bir çift.

Ama sonra Mert’in hayatına Deniz giriyor. Deniz belki de bir deli. Çoğu zaman yırtıcı, alaycıdır. Ama nasıl oluyorsa “tutarlı ve düzenli” Mert, Dilek’i unutup Deniz’e tutuluyor.Deniz ve Mert çevrelerindeki herkese rağmen tutkulu bir ilişkiye başlıyorlar. Önce Dilek, sonra da tüm dostları Mert’i terk ediyor.

Başarılı Mert, tökezlemeye başlıyor. Bu durum annesi Rana Hanım ve babası Cengiz Bey için kabul edilemez bir şey. Rana Hanım’la Deniz’in gerilimli ilişkisi, hikayenin ikinci yarısında bir kabusa dönüşüyor. Rana Hanım oğlu Mert’i korumak zorunda. Mert, rotasına ve “kendine yakışana” geri dönmek zorundadır.

Deniz bitmek zorundadır ama bu o kadar kolay mı acaba? Bir avuç aldığımız deniz, gerçekten deniz midir?

False