GeriEtkinlikler Bilinçli Anneler Okulu açılıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bilinçli Anneler Okulu açılıyor!

Bilinçli Anneler Okulu açılıyor!
Abone Olgoogle-news

S konsept Akademi Uzmanları, annelerin yanında.

“Bilinçli anne olmak; çocuğuna sevgisini koşulsuz ve filtresiz vermektir” şiarı ile başlatılan ve şimdiye kadar binlerce anneyle buluşan bu proje şimdi İstanbul’un 7 ilçesinde annelere çocuk gelişimi, alt ıslatma, tırnak yeme, kekemelik, ergenlik, motivasyon bozukluğu, madde bağımlılığı, internet, TV, Telefon bağımlılığı, hiperaktivite gibi birçok soruna bilimsel pedagojik çözümler sunuyor.

Aynı zamanda parçalanmış ailelere, yetim, öksüz kalan, şiddet gören, istismara uğrayan, madde bağımlısı olan çocuklara ulaşarak onlara ve ailelerine ücretsiz doğru eğitim, danışmanlık, terapi desteği vererek daha sağlıklı, iletişimleri güçlü bireyler haline gelmeleri sağlanıyor.

Projenin kurucusu Uzman Psikoterapist/Pedagog Soner Koşan, “Bilinçli Anneler Okulu Projesi” nin bir sosyal toplumsal sorumluluk ve eğitim projesi olduğunu belirterek;

“Her insanın terapiye ihtiyacı vardır. Maalesef günümüz şartlarında doğru bilgiye ve profesyonel danışmanlığa ulaşmak ya çok pahalı veya çok zor. Biz bu proje ile birlikte ailelerin kendi aralarında yaşadıkları güncel ve kronik sorunlarını uzmanlar öncülüğünde çözmek istedik ve bunu da bugüne kadar 5 ilçede 12.000’den fazla anneyle başardık. Bugün 7 ilçede yapmaya başladık seneye sponsorlarımızın ve yerel yönetimlerimizin destekleri ile İstanbul’un 39 ilçesinde bu projeyi yaygınlaştırmak istiyoruz.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti

Değerli kaymakamlarımız ve Milli Eğitim müdürlerimiz bu projeye inanarak güç verdiler. Şişli Belediyemiz bu projeye destek vererek eğitim alanında annelerin yanında olarak öncülük yapmıştır. Şişli Belediye Başkanımız Sayın Hayri İnönü şahsında tüm Şişli Belediyesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Şimdi sorumluluğumuz daha da arttı. Eğitimlerimiz ve danışmanlıklarımızı büyük bir titizlikle yapıp annelerle yaptığımız anketlerle hizmet kalitemizi daha da arttırıyoruz.

Bu proje ile birlikte yalnız eğitim vermiyoruz aynı zamanda Rehber öğretmenlerimize üniversite onaylı mesleki 450 saatlik Aile Danışmanlık sertifikasyonu veriyoruz ve dezavantajlı maddi durumu yetersiz olan aile ve çocuklara ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Kaymakamlıkların onayıyla yürütülen proje Şişli İlçesinde Şişli Belediyesi'nin destek ve katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Kaymakamlar, Milli Eğitim Müdürleri, Belediye Başkanları, Okul Müdürleri ve Annelerin bir araya geleceği "Bilinçli Anneler Okulu" açılış kokteylinde aynı zamanda birçok iş adamı, dernek ve vakıf başkanı da katılacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle