GeriKişisel Bakım Bıçaksız Estetik Dönemi Başlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bıçaksız Estetik Dönemi Başlıyor

Bıçaksız Estetik Dönemi Başlıyor

Ameliyattan korkanlara müjde! Artık neştersiz estetik ile güzelleşmek daha kolay.

Güzelliğine düşkün ama bir o kadar da ameliyattan korkan kadınlar için modern tıp gelişmeye devam ediyor. Artık bıçak altına yatmadan, kısa sürede estetik operasyon uygulaması mümkün!

Kırışıklar Tarihe Gömülsün

Ciltte oluşan kırışıklık ve yaşlılık izlerini gidermede Prp (Platelelt Rich Plazma) tedavisi ile çok kısa sürede istenilen sonuçlar elde edildiğini söyleyen Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, operasyon hakkında şu bilgileri veriyor:

“İşlemin uygulama aşamasında öncelikle kişinin kanı steril bir ortamda alınarak, özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürelerde döndürülüyor. Santrifüj edilen kan, bazı ayraçlar sayesinde ayrıştırılıyor. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, Trombositten zengin bölümü de ortaya çıkarılmış oluyor. Trombositten zengin bu plazma özel bir işlemle alınıyor ve tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluyla enjekte ediliyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor ve aynı gün içerisinde kişi evine dönebiliyor.”

Fındık Burun için Sadece 5 Dakika Yeterli

Neştersiz burun estetiği genellikle kısa dönemli değişiklik isteyenler ya da uzun süreli estetik operasyon öncesi nasıl olacağını anlamak için maksimum 8 aylık bir dönem süresince yapılıyor.

Kışlaoğlu “Önce hastanın burnu doktor tarafından muayene edilmesi gerekir. Resimleri çekilir, bilgisayarda gerekli düzeltmeler yapılır. Burun üzerine yüzeysel anestetik bir pomat sürülerek ağrı duygusu giderilir. Daha sonra burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte edilir ve masaj ile burna istenilen şekil verilir. Herhangi bir alçı ya da sargı yapılmaz, 5 dakika buz uygulaması yapılır. Hatta kişi aynı gün içerisinde akşam yemeğe bile çıkabilir.” diyor devam ediyor.

Hayalinizdeki Göğüsler 45 Dakikada Gerçek Oluyor

Göğüs büyütme ameliyatı ise lokal anestezi ile gerçekleşiyor. Özel bir dolgu maddesinin doku altına iğneyle enjekte edildiğini söyleyen Kışlaoğlu, bu yöntem aynı zamanda kalça ve bacakların ince kısımlarında da uygulandığını dile getiriyor. İşlemi kısa süren bu yöntemin ömrü de kısa, sadece 1-1.5 yıl kullanılabiliyor ve tekrarlanabiliyor.

Nefertiti Boynu ile Monalisa Gülüşü

Yüz kasları içine yapılan bir miktar botoks, kasın aktivitesini azaltarak dudak kenarlarını yukarı doğru kaldırıp dudağa gülümsüyormuş ifadesi veriyor. Bu işleme Monalisa gülüşü adının veriliyor.

Nefertiti ise boyunun kuğu gibi uzun olması ve çenesinin belirgin olmasıyla ünlü. Özellikle boyun ve yanaklardan göğse doğru inen bantlara uygulanan botoks ile bu bandın gerginleşmesi mümkün. Avrupa ve Amerika’da çok sık tercih edilen ve ameliyat gerektirmeyen bu yönteme Nefertiti boynu deniyor. 

False