GeriÇocuk Beslenmesi Beslenmenizle çocuklarınıza örnek olun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beslenmenizle çocuklarınıza örnek olun

Beslenmenizle çocuklarınıza örnek olun
Abone Olgoogle-news

Çocuğunuza süt içmeyi nasıl sevdirebilirsiniz? İşte, uzmanından öneriler!

Çocuğunuza süt içmeyi nasıl sevdirebileceğiniz uzmanından sizin için öğrendik.

Çocukların daha sağlıklı, güçlü ve zeki olabilmeleri için her gün en az iki bardak süt içmeleri çok önemlidir.

İşte çocuklara sütü sevdirmenin birkaç yolu

Sütün tadına erkenden alıştırın: Ek gıdalara altıncı aydan sonra geçildiğinde dengeli beslenme ile inek sütü de verilebilir. Bu şekilde çocuğunuz erkenden sütün tadına alışacaktır. Ancak günlük süt ürün miktarının 500 ml’i geçmemesi demir eksikliği ve kansızlık riski için önemlidir.

Beslenme alışkanlıklarınızla çocuğunuza örnek olun: Çocuklar sözlerle ve çevresinde gördüğü hareketlerle öğrenir. Kendiniz onun yanında süt içerek çocuğunuza örnek olabilirsiniz. Onlar anne babalarını birer idol olarak görürler ve onlar için sizin yaptıklarınız çok önemlidir. Bu nedenle çocuğunuzun yanında sütü bardağınıza doldurun ve kana kana için.

Süt oyunları geliştirin: Kardeşler veya akranları arasında süt içme yarışı yaptırabilirsiniz. Çocuklar aralarında rekabet olunca daha eğlenceli olabilir. Bununla birlikte sütü pipetle içmek onlar için kolay ve eğlencelidir. Yalnızca süt içerken kullanabileceği özel renkli, şekilli değişik pipetler olabilir. Yine pipet gibi renkli ve eğlenceli değişik şekilli bardaklar kullanılması da çocukların süt içmesine yardımcı olacaktır.

Gıda Mühendisi
Nilüfer Hakarayan

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle