GeriEtkinlikler Benim Küçük Kalbim raflardaki yerini aldı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Benim Küçük Kalbim raflardaki yerini aldı!

Benim Küçük Kalbim raflardaki yerini aldı!

“Kalp Kardeşliği Projesi” kapsamında yazılan kitabın geliri vakfa bağışlanacak...

Pürlen Kıyat Karakuş’un yazdığı “Benim Küçük Kalbim” isimli kitap raflarda yerini aldı. Kitabın geliri binlerce kalp hastası çocuğa yardım eli uzatan ve onları hayata döndürmek amacı ile kurulan “Çocuk Kalp Vakfı”na bağışlanacak.

Her yıl 13 ila 15 bin arası çocuğun kalp hastalığı ile doğduğu Türkiye’de, o çocukların annelerinden biri Pürlen Kıyat Karakuş. ..

Bugün 17 yaşında sağlıklı bir delikanlı olan oğlu Doruk, 3 günlükken kalp ameliyatı olmuş. Yaşadığı acıları, sevinçleri, heyecanları, bir bir yazmış, kâğıtlara dökmüş yıllarca. Sonra Çocuk Kalp Vakfı aracılığıyla benzer sorunları yaşayan diğer çocuklar ve aileleri ile tanımış. Onların hikayelerini de dinlemiş. Bir kitapta toplamaya karar vermiş.

Pürlen Kıyat Karakuş’un kaleme aldığı, Çocuk Kalp Vakfının “Kalp Kardeşliği Projesi” kapsamında Kuraldışı Yayınevi tarafından yayımlanan, “Benim Küçük Kalbim” isimli kitabı raflarda yerini aldı.Ülkemizin en önemli sağlık sorunlarından biri olan çocuk kalp sağlığı konusuna dikkat çekmek için yazılan bu kitabın gelirini de vakfa bağışlanacak.

Bilindiği gibi, Çocuk Kalp Vakfı, Kalp Cerrahı, Prof.Dr. Tayyar Sarıoğlu tarafından kuruldu. Kendisi vakfın “Yönetim Kurulu Başkanı “ aynı zamanda. Sağlık Bakanlığı’nın 2011 yılına dek üst ihtisas dalı olarak tanımlamadığı “Çocuk Kalp Damar Cerrahisi “ dalında dünya çapında bilinen başarılı bir doktor.

Diyor ki; “ Doğuştan kalp sorunuyla doğan çocukların yüzde 90’dan fazlası tedavi ve ameliyatla sağlıklı bir yaşama dönebiliyor. Konuyla ilgili bilgisizlik, yetersizlik ve imkansızlıklarla baş edebilmek için, “Kalp Sağlığı Çocukluktan Başlar” sloganıyla aileleri bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Zira erken teşhis ve doğru tedaviyle özellikle doğuştan gelen kalp hastalıklarında çok büyük oranda başarı sağlanıyor. “

False