GeriEtkinlikler “Ben De Güzel Olmak İstiyorum”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Ben De Güzel Olmak İstiyorum”

“Ben De Güzel Olmak İstiyorum”
Abone Olgoogle-news

Estetik cerrahi hakkında merak edilen tüm konular bu kitapta!

Güzel olmak içgüdüsel bir istektir. Gazeteci-Yazar Nilay Akgün, 'Kadın niçin güzel olmak ister?' sorusunun yanıtını 25 kadının gerçek yaşam hikayesinde ararken kelimelere dökülmeyen gerçeklerle karşılaştı.

Burun şeklinden, göğüs ölçüsünden, ruh yaşına zıt yüzündeki yaşlı ifadeden, hızla verilen kiloların ardından sarkan bedeninden, geçirdiği kaza sonucu vücudunda kalan izden kurtulup yeniden başlamak isteyen kişiler için estetik cerrahi sihirli bir değnek olabilir mi? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen bu soruları ve tepeden tırnağa estetik cerrahi hakkında merak edilen tüm konuları "Ben de Güzel Olmak İstiyorum" kitabında ele aldı.

“Estetik cerrahinin ve teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle, artık güzellik adına kendinizi tepeden tırnağa değiştirebilme, kusurlarınızdan kurtulabilme fırsatınız var.

…Burnumun güzel olmadığı, yüzümün değişik göründüğü resimleri tek tek silerdim. Birisinden hoşlandığımda ya da tanışmak istediğimde burnumu düşünerek çekingen davranıyordum. Benim için mutluluğun anlamı burnumun güzelliğinde kilitlenmişti.

…Göz kapaklarım çok düşük olduğu için yüzümde sürekli yorgun, üzgün, yaşlı bir ifade vardı. Aynaya baktığımda çok mutsuz olur hatta sabah yüzümü aynaya bakmadan yıkardım.

125 kilodan 70 kiloya indiğiniz zaman, şiş bir balonun bir anda sönmesi gibi bir hâl alıyorsunuz. Buruş buruş olmuştum; karnım dizlerime kadar inmiş, göğüslerim, bacak içlerim, yanaklarım sönmüştü. Evet zayıflamıştım ama soyunup da aynaya baktığımda çok kötü bir görüntü ile karşı karşıya kalıyordum. "Bıçağı alıp acaba kendimi kessem mi?" diye düşünüyordum.

…Göğüsleriniz büyük olduğu için sırt ağrısından uyuyamadığınız oldu mu? Gömlek giydiğinizde sürekli düğmenizin açılıp açılmadığını kontrol etmek ya da denize girerken göğüslerinizi saklamak zorunda kaldınız mı hiç? Ben bunların hepsini ve daha fazlasını yaşadım.

Youtubeda videoları 3.500.000 kez izlenen, Googleda 194.000 kez aranan Altın Makas Ödüllü estetik cerrahtan yaşanmış değişim hikayeleri ve güzelleşme yöntemleri…”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle