GeriEtkinlikler Bekarlığa veda partileri için öneriler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bekarlığa veda partileri için öneriler

Bekarlığa veda partileri için öneriler

Partiyi hazırlarken nelere dikkat etmeli, konuklara neler ikram etmelisiniz?

Düğün öncesinde biraz eğlenip doyasıya kahkaha atacağınız bir geceye ne dersiniz? Hürriyet Aile Parti Dünyası Yazarı Gaye Özbal, hem parti için yapabileceğiniz hazırlıkları sıraladı hem de o gecede arkadaşlarınıza verebileceğiniz özel hediye önerilerinde bulundu.

Geleneksel kına gecesi olarak da adlandırılan gelinin veya damadın bir arkadaşı ya da ailelerce düzenlenen bekarlığa veda partileri artık düğün öncesi kutlanması geleneksel hale gelmiş durumda. Tüm o heyecanlı koşuşturmalardan, gerek ev hazırlığı gerekse düğün, gelinlik, davetiye hazırlıklarından yorulan gelinin ve damadın gerçekten de stres atmak için böyle bir parti düzenlemeye ihtiyacı var.

[fotogaleri=177]

Parti için ne gibi hazırlıklar yapabilirsiniz?

• Bekarlığa veda partileri düzenlemek için genellikle müzikli, eğlenceli mekanlar tercih ediliyor ama siz dilerseniz partinizi evinizde de kutlayabilirsiniz.

• Evde veya dış mekanlarda düzenlenecek partiler için pek çok çeşit üründen faydalanabilirsiniz. Gelin temalı bardaklar, tabaklar, peçeteler, arkadaşlarınızı şaşırtmak için neredeyse insan boyunda olan ve hava akımı ile yürüyen gelin damat balonları , temaya uygun fenerler, yüzük ve kalp desenli masa dekoru konfetiler, canlı çiçekler... Bunların hepsinden faydalanabilirsiniz.

• Düzenleyeceğiniz partinin renklerine karar vermelisiniz. Örneğin tüm mekanda siyah-beyaz renklerden veya tamamen soft renklerden oluşan dekor malzemeleri kullanabilirsiniz.

• Partiyi vereceğiniz mekanda hazır bir menü üzerinden anlaşmanızı yaptıysanız bile bu menüyü gelin –damat temalı kurabiyeler, yine üzerinde fotoğrafınızın olacağı şekerlikler, kalpli kanepeler, kalpli cup cakeler ile renklendirmeniz mümkün.

• Tabii bekarlığa veda partinizde ikram edeceğiniz pastayı da unutmamalısınız, günümüzde bu tarz partiler için özel şeker hamurundan hazırlanan tekli pastalar da tercih edilebiliyor. Örneğin kalp şeklinde veya üzerinde bir çift alyans bulunan, üzerinde isimlerinizin baş harfleri ile hazırlanmış tekli pastalardan ısmarlayabilirsiniz. Böylelikle kişi sayısına göre herkese 1 adet pasta ısmarlamış olacaksınız.

• Bekarlığa veda partilerinde mutlaka iyi bir müzik seçimi yapmalısınız hatta bir DJ hizmetinden faydalanabilirsiniz. Eğlencenin ve müziğin bol olduğu partiler en unutulmaz olanlarıdır.

Konuklara partide dağıtabileceğiniz küçük ama özel hediyeler

Bekarlığa veda partilerinde artık tüm katılımcılara özel hediyeler dağıtılmakta. Siz de gelin adayının da parti süresince takacağı gelin duvakları, renkli parti gözlükleri, jartiyerler, kokulu sabunlar, minik makyaj çantaları, üzerinde gelin ve damadın resminin olduğu fotoğraf albümü, ışıklı rozetler, makyaj malzemeleri, ojeler dağıtabilirsiniz. Ayrıca üzerinde damadın resminin olduğu maskeler de hazırlatıp partiye katılan arkadaşlarınıza verebilirsiniz. Ama tabii tüm bunlarla birlikte süslü kına keseleri de hazırlayıp arkadaşlarınızı sevindirebilirsiniz.

False