GeriAlışveriş Bebeklerin yazlık sorunu: Pişik!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebeklerin yazlık sorunu: Pişik!

Bebeklerin yazlık sorunu: Pişik!
Abone Olgoogle-news

Desitin ile bebeklere hassas bakım.

Desitin Pişik Kremi ile bebekler of değil, oh desin!

Pişik,bebeklerin vücudunun idrar ve dışkıyla temas eden tek bölgesi olan bezli bölgede cilt tahrişi olarak başlar. Pişiğin en sık gözlemlendiği yaş aralığı 0-18 ay arasıdır. Özellikle 6 ay sonrası tamamlayıcı beslenme dönemine başlandığında pişik daha fazla ortaya çıkar. Bebekte pişikli bölgenin acıması ve sızlamasından kaynaklı huzursuzluk ve alt temizliği esnasında rahatsızlık gözlemlenir. Pişiği önlemek için bebeğin altı kirlenir kirlenmez hemen değiştirilmelidir.

Bu bölgedeki dışkı atıklarının temizlenmesi için cilt temizliğinin sadece su ile değil losyon içeren ıslak mendille de yapılması faydalı olur. Özellikle oluşmuş pişiklerin hızla iyileşmesini sağlamak için o bölgeye her alt değişiminden sonra, cilt onarımını hızlandırıcı ve cildi yapılandırıcı % 40 oranında çinko oksit içeren maksimum güçte bir pişik kremi kullanmak faydalı olur.

Desitin, pediatristlerin pişik için en çok tavsiye ettiği madde olan Çinko Oksit’i %40 oranında içeren bir pişik kremidir. Ayrıca tahriş olmuş bölgede cildin yeniden yapılanmasını sağlamak için formülünde yumuşatıcı etkisi olan lanolin, cilt bariyerini destekleyici özelliği bulunan Vitamin A ve D bakımından zengin doğal yağlar bulunur.

Bebeğin cildi üzerinde yoğun bir koruma tabakası oluşturur, bebeğin hassas cildindeki kızarıklıkları önler ve cildinin rahatlamasını sağlar ve ilk kullanımdan itibaren pişik oluşumunu önler.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle