GeriBebek Sağlığı Bebek telsizi korku saçtı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebek telsizi korku saçtı

Bebek telsizi korku saçtı

2 yaşındaki kız çocuğunun odasında bulunan kameralı bebek telsizi hacklendi.

Hackerlar, 2 yaşındaki kız çocuğunun odasında bulunan kameralı bebek telsizini hackleyerek ABD’li aileyi oldukça korkuttu. Marc Gilbert ve eşi yaşadıkları tehlikeyi anlattı.

Olayı anlatan Gilbert, geçen hafta sonu evde oldukları sırada telsizden bazı sesler duyduklarını belirtti. Eşiyle beraber bebeğin bulunduğu odaya yaklaştıklarında telsizden kızlarına yönelik küfürler edildiğini duyduklarını söyleyen Gilbert, “Sanki yabancı birisi kızımın odasındaymış gibi hissettim” dedi.

Odaya girdiklerinde telsizin üzerindeki kameranın kendilerine doğru döndüğünü fark ettiğini belirten Gilbert, cihazı hızla fişten sökerek elektriği kestiğini söyledi.

“Kızım doğuştan duyma engelli”

Gilbert ailesini böyle bir durumdan koruyamadığı için çok üzgün olduğunu ancak kızının doğuştan duyma engelli olduğu için küfürlerin hiçbirini duyamadığını söyledi.

Gilbert cihazın sadece ses özelliğini kullandıklarını, kamera özelliğini ise kullanmadıklarını aktardı.

Kameralı bebek telsizlerinde, cihazın bulunduğu oda internet üzerinden özel kanallar ile izlenebiliyor. Ancak bu örnek gösteriyor ki güvenliğin yeterli olmadığı durumlarda hackerlar ağlara rahatça sızabiliyor.

Hürriyet Teknoloji 

False