GeriBebek Sağlığı Bebeğiniz için en uygun ana kucağı hangisi dersiniz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebeğiniz için en uygun ana kucağı hangisi dersiniz?

Bebeğiniz için en uygun ana kucağı hangisi dersiniz?

Günümüzün modern ebeveynlerinin çoğu bebek sahibi olurken yapılması gereken ilk şeylerden birinin ana kucağı almak olduğunu düşünür. Aslında bu bir bakıma oldukça mantıklı bir davranıştır. Sonuçta bir ana kucağına sahip olarak bebeğinizi kucağınızda taşımadan her yere gidebilirsiniz. Üstelik gelişmiş ana kucakları ve taşıma sistemleri, ebeveynler ile bebeklere daha iyi ve daha kullanışlı özellikler sunmak için sürekli geliştirilmektedir. İster geleneksel isterseniz de özel olarak tasarlanmış çok fonksiyonlu bir puset tercih edin, her türlü işinizi göreceğinden eminiz.

Ana Kucağına Sahip Olmanın Faydaları

UYGUN ULAŞIM

Anne ve babaların ebeveyn olduktan sonra zorlandıkları en önemli noktalardan biri de birden fazla işi aynı anda yapma zorunluluklarıdır. Örneğin evde yalnız bir anne bir yandan yemek yapmak zorunda iken diğer taraftan da güvenliği için bebeğini kontrol altında tutmaya çalışmalıdır. Ancak sizlerin de birer insan olduğunu unutmamak gerek. Ne de olsa her şeye yetecek kadar kollarınız yok. Bu durumda bebeğinizi kontrol edebileceğiniz tek yer ana kucağı oluyor.
Öte yandan bu durum ulaşım için de geçerlidir. Kısa bir mesafe gidecek olsanız bile bebeğinizi kucağınızda taşımak pek de rahat olmayacaktır. Bu durumda size ve bebeğinize uygun bulduğunuz bir puset ile birlikte uygun bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Kısacası bebek arabası, çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenizi sağlayan mükemmel bir ürün olarak hizmet eder. Size ve küçük köpeğinize hoş, taze havanın keyfini çıkarmaya ve yolculuk boyunca birlikte dolaşmanıza olanak tanır.

Bebeğiniz için en uygun ana kucağı hangisi dersiniz

DAYANIKLILIK

Ana kucaklarının bir diğer şaşırtıcı özelliği ise diğer pek çok ürüne kıyasla oldukça dayanıklı olmalarıdır. Genellikle en sıkı güvenlik standartlarına uygundur. Güçlü ve dayanıklı malzemelerden yapılmış oldukları için, çocuğunuzu dış etkenlerden koruyabilecek uzun ömürlü bir çerçeve olarak güvenle kabul edilebilirler. Ancak bu, ürünü satın aldığınız markaya göre de değişiklik gösterecektir. Bu şekilde ikinci bir ana kucağı satın almadan gelecek çocuklarınızda da kullanabilirsiniz.

GÜVENLİK

Gelişmiş bebek arabalarına, çocukların ve ailelerin için daha güvenli ve daha rahat olmasını sağlamak için birçok modern özellik eklenmiştir. Bu özelliklerden en yaygın ve kullanışlı olanı, pusetin tekerleğini çabucak ve zahmetsizce kilitleyip açmanızı sağlayan sorunsuz ve etkili kilitleme sistemlerini içerir. Modüler bir bebek arabasına sahipseniz, çocuk koltuğunu çerçeveden kolayca ayırıp bir çocuk oto koltuğu olarak kullanabilirsiniz. Depolama cepleri, koltuk sepetlerinin altında, kayışlar, mandal konektörleri, kafesli havalandırma pencereleri ve diğer birçok özellik, bebek arabasının verimliliğini ve kullanışlılığını arttırmakta.

Bebeğiniz için en uygun ana kucağı hangisi dersiniz

DEPOLAMA

Son zamanlarda üretilen çoğu ana kucağı, ebeveynlerin sadece bebek ile olan süreçlerini değil sonrasını da düşünerek tasarlanıyor. Bebeğiniz ana kucağını kullanma yaşını geçtiğinde yapmanız gereken tek şey elinizle koltuğun altındaki bir düğmeyi büküp çekmek. Bu şekilde fazlalıktan kurtulur istediğiniz yerde depolayabilirsiniz. Üstelik bu özelliği sadece evde kaldırmak için değil şehir dışı yolculuklarda da kullanabilirsiniz.

False