GeriBebek Beslenmesi Bebeğiniz için en özel 6 besin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bebeğiniz için en özel 6 besin!

Bebeğiniz için en özel 6 besin!

Bebeğinizin zihinsel ve bedensel gelişimi için beslenmesinde bu besinlere yer verin.

İşte bebeklere verilmesi gereken en özel 6 besin;


1-YOĞURT

Bebeğiniz için en özel 6 besin
  

Anne karnında başlayan kemik gelişimi bebeklik döneminde hızla devam eder. Protein ve kalsiyum bakımından zengin besinlerin başında gelen yoğurt, bebeklerin gelişimi için oldukça gerekli bir besin kaynağıdır. Yoğurt tüketimi az olan bebeklerde, hastalıklara karşı savaşan savunma mekanizması ve bağışıklık sistemiyle ilgili problemler görülebilir. Bu yüzden bebeğin, küçük yaştan itibaren yoğurt tüketmesi gerekir.


2-KIYMA

 

Bebeğiniz için en özel 6 besin
 

Kıyma, en önemli demir kaynağı olma yönüyle bebek besinleri arasında önemli bir yer tutar. Kıyma tüketmeyen bebeklerde kansızlık görülür. Bu nedenle bebeklerde kıyma tüketimine dikkat edilmelidir. Kıymayı güvenilir bir kasaptan taze ve çektirerek almak oldukça önemlidir. Bebeğiniz için kıymayı tüm çorbalarda, sebze yemeklerinin içinde yada köfte olarak verebilirsiniz.


3-MERCİMEK

 

Bebeğiniz için en özel 6 besin
 

Bebekler için oldukça besleyici ve faydalı besinlerden birisi de mercimektir. Lif oranı fazla olduğundan, kabızlık sorunu yaşayan bebekler için kurtarıcıdır. Bebeklerin büyüyüp gelişmesine yardımcı olan bu baklagili bebeklere çorba ve püre haline getirerek verebilirsiniz.


4-Brokoli

 

Bebeğiniz için en özel 6 besin
 

Sebzelerin bebekler için faydaları saymakla bitmez. Brokoli bu önemli sebzeler kategorisinde yer alır. Birçok bebek brokoliyi tadı ve kokusundan dolayı sevmez. Bebeklerin brokoliyi severek tüketmesi için farklı pişirme ve sunum teknikleri deneyebilirsiniz.


5-Avokado

 

Bebeğiniz için en özel 6 besin
 

Avokado, bebeğinizin bedensel ve zihinsel gelişimi için oldukça önemli bir besindir. Anne sütünde ki yağ ile büyük benzerlik gösterir ve bu yönüyle harika bir yağ kaynağıdır. Püre olarak yada salatalara ilave ederek tüketmelerini sağlayabilirsiniz.


6-BALKABAĞI

  

Bebeğiniz için en özel 6 besin
  

Balkabağı, protein, demir, potasyum ve kalsiyum bakımından muhteşem bir besindir. İçerisinde ki demir sayesinde bebeklerin kemik gelişimini güçlendirir ve kansızlığı önler. Bebeğinize balkabağını püre, tatlı, çorba gibi farklı şekillerde yedirerek, bu tadı onlara sevdirebilirsiniz.

False