Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Güncelleme Tarihi:

Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler
Oluşturulma Tarihi: Şubat 04, 2015 10:00

Kulağa hoş gelmesi önemli kriterlerin başında geliyor.

Haberin Devamı

Bebeğinize koyacağınız isim, onun karakterini yansıtacağından bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bu noktaları sizler için araştırdık. İşte, önem verilmesi gereken hususlar!

[forum_post_id=1481]

Kulağa hoş gelmesi

Bebeğin isminin kulağa hoş gelip gelmediği önemlidir. Bebeğinize koyacağınız ismi soyadınızla birlikte sesli bir şekilde söyleyin. Kulağınıza hoş geliyorsa ve sevdiyseniz karar verdiğiniz ismi koyabilirsiniz.

Bilinen isim olması

Bebeğinize koyacağınız ismin bilinen bir isim olması kolay anlaşılması bakımından ileriki hayatında ona kolaylık sağlayacaktır. Çünkü farklı olan isimler anlaşılabilir olmadığı için problem yaşatabilir. (Ör: Ayşe, Ali, Ahmet, Mehmet)

İsmin anlamının pozitif olması

İsmin anlamının pozitif olmasına dikkat etmenizde fayda var. (Ör: Sevgi)

Haberin Devamı

Uniseks isim konulması

Bazı isimler hem erkek hem de kızlara verilebiliyor. Cinsiyeti net olarak belli eden isimlerin verilmesi ileride yaşanabilecek yanlış anlaşılmaların önüne geçecektir. (Ör: Deniz, Derya, Toprak, Arda)

Telaffuzun kolay olması

İsmin kolay telaffuz edilmesi de önemli kriterlerden. Çocuğunuzun ileride yurt dışına çıkma ihtimalini düşünün. İsminin kolay telaffuz edilmesi onun adına bir avantaj olabilir. (Ör: Can)

ÜNLÜLERİN ÇOCUKLARINA VERDİKLERİ İSİMLER

BAKMADAN GEÇME!