GeriEtkinlikler Bayramda vizesiz gidebileceğiniz yerler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayramda vizesiz gidebileceğiniz yerler

Bayramda vizesiz gidebileceğiniz yerler

Kış ayları gelmeden tatilinizi yurt dışında geçirmeniz için son fırsat...

Sizin için Kurban Bayramı’nda vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri derledik. Kurban bayramına sayılı günler kala yurtdışı tatili için geç kaldım, vize alamam diyorsanız, üzülmeyin. Çünkü vizesiz gidebileceğiniz tarihi ve turistik güzelliklerle dolu birçok ülke mevcut. Üstelik vize almak için vergi levhası, maaş bordrosu, seyahat sigortası gibi pek çok belge ile uğraşmanıza da gerek yok. Sadece en az 6 ay geçerli bir pasaport sahibi olmanız yeterli.


İŞTE KURBAN BAYRAMINDA VİZESİZ GİDEBİLECEĞİNİZ YERLER

Bayramda vizesiz gidebileceğiniz yerler

BUDVA / KARADAĞ 

Sırbistan, Kosova ve Arnavutluk ile komşu olan Karadağ, doğal güzellikleriyle bu bayram tatilinde sizi bekliyor! Ülkenin en önemli şehirlerinden Budva ise muhteşem güzellikte bir sahil kenti. Adriyatik Denizi kıyısında yer alan şehrin plajlarında gezebilir, tarihi yapılarıyla farklı dönemlere yolculuk yapabilirsiniz. 

Uygun bir bütçe ile değişik bir tatil yapmayı planlıyorsanız bu bayram tatilinizi Karadağ’a ayırabilirsiniz. Türk mutfağından esinlenmiş damak tadı ve cana yakın halkı ile kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz Karadağ tatilinde, çok eğlenceli günler geçirebilirsiniz.


MOSKOVA / RUSYA

 

Bayramda vizesiz gidebileceğiniz yerler
 

Rusya’nın kalbi olan Moskova hem tarihiyle hem de mimarisiyle dünyanın en önemli şehirlerinden birisi. Ülkemize yakınlığı ve vizesiz giriş yapılabilmesi nedeniyle de kurban bayramı tatilini geçirmek için ideal yerlerden birisi.

Kızıl kentin kızıl şehri Moskova’da rengarenk kubbeleri ile Saint Basili Katedralini, Kremlin Sarayını ve Moskova müzesini mutlaka görmelisiniz. Adeta masaldan çıkmış bu yapılardan ayrılmak istemeyeceksiniz. Metro ağı da Moskova’nın en önemli özelliği ve metro istasyonlarının her biri birer müze gibi. Aynı zamanda dünyanın en yeşil başkentlerinden olan Moskova’nın sayısız bahçelerinde zaman geçirebilir, Rusların günlük hayatlarını izleyebilirsiniz.


BATUM / GÜRCİSTAN

 

Bayramda vizesiz gidebileceğiniz yerler
 

Gürcistan denince akla ilk gelen şehir Batum’dur. Bir Avrupa şehrini aratmayacak kadar düzenli ve güzel bu şehre Karadeniz’in tüm illerinden otobüs ile gidilebiliyor. Kendi aracınızla da kolaylıkla giriş yapabileceğiniz gibi uçakla Batum Havaalanına da uçabilirsiniz.

Şehrin içinden kalkan teleferik ile Batum’a hâkim bir tepeye yolculuk yapıp tüm şehri tepeden izlemeli, Batum’un Botanik bahçesini mutlaka görmelisiniz. İtalya ruhunu hissedebileceğiniz Piazza Meydanı ise Batum’un en gözde turistik ve tarihi merkezlerinden biridir, buradan sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz.


ÜSKÜP / MAKEDONYA

 

Bayramda vizesiz gidebileceğiniz yerler
 

Balkanların ortasındaki bu şirin ülkeye kurban bayramında vizesiz gidebilir, Makedonya’nın başkenti ve en büyük şehri Üsküp’ü keyifle gezebilirsiniz. Tarihi ve kültürel özellikleri ile Vardar nehri kenarında kurulmuş Osmanlı miraslarının yer aldığı şehirde yabancılık hissetmeyeceksiniz.

Manastır ve Ohrid şehirleri ile de görenleri büyüleyen Makedonya balayı çiftlerinin de gözdesi. Kuzeyde Sırbistan ve Kosova, batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan, doğuda ise Bulgaristan ile komşu.


TİRAN / ARNAVUTLUK

 

Bayramda vizesiz gidebileceğiniz yerler
 

Tarihsel bağlarımız olan Arnavutluk hem vizesiz hem de ekonomik bir tatil için gayet güzel bir ülke. Arnavutluk kuzeybatıdan Karadağ, kuzeydoğudan Sırbistan ve doğudan Makedonya, güneyden Yunanistan, batıdan Adriyatik Denizi’yle çevrili.

Rengarenk evleri, karışık ara sokakları ve ekonomik konaklama, yiyecek seçenekleri ile oldukça dikkat çekici bir şehir. Özellikle kaleleri ile ön plana çıkan şehirde birçok Osmanlı eseri de mevcut. Ülke aynı zamanda turkuaz denizi, uzun kumsal şeridi, adaları ile de ideal bir tatil yeri. 

KURBAN BAYRAMI ÇOCUĞA NASIL ANLATILMALI (TIKLAYIN)

False