GeriEtkinlikler Bay Porsuk ile Bayan Tilki
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bay Porsuk ile Bayan Tilki

Bay Porsuk ile Bayan Tilki

Masal tadında bir çizgi roman okumaya ne dersiniz?

Kardeşlerimizi seçememe, mümkün olmayan şeylerin de gerçekleşebileceği, yetişkinlerin aldığı kararların çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri gibi çekirdek aile ile ilgili sorgulamalar üzerinde duran bu seri, alınan her kararın arkasında durulması gerektiğini hatırlatıyor. Bu yönüyle eğitici ve evrensel bir kitap.

Hayvanlar âleminde geçen Bay Porsuk ile Bayan Tilki serisi,günümüz aile yaşantısından izler taşıyan ve pek çok aile ferdinin karşılaşmak zorunda kaldığı yeni olaylar ve kararlar üzerinde duçran duygusal içerikli bir çizgi roman. Serinin "Taşınma Telaşı" adındaki ikinci kitabı, ilk kitabın izinden giderek yine hayatın içinden gelen tanıdık hikâyesi ve renkli çizimleriyle çocukların severek okuyacakları ve karakterlerle empati kurabilecekleri özgün bir çalışma.

Kitabın konusu

Porsuklar ve tilkiler birlikte yaşamak için yaratılmamışlardır ama bu istisna dışında. Haylaz porsuklar uslu,obur ve bıdık, bir süredir birlikte yaşamaya başladıkları yeni kardeşleri zıpır ve annesine çoktan alışmışlardır. Küçükler için eksikliği hissedilen yeni bir anne ve baba, Bay Porsuk ve Bayan Tilki için ise sorumluluğu alınan yeni çocuklar…

Yaramaz porsuk kardeşler için farklı türden bir kız kardeş gayet cazip görünse de hepsi için bu yeniliğe alışmanın biraz sıkıntılı geçeceği kesin. Hep bir kardeş hayaliyle yanıp tutuşan küçük zıpır için ise bir yerine tamı tamına üç erkek kardeşe birden sahip olmak inanılmaz bir şey! Kardeşler çok olunca kargaşa eksik olur mu hiç! Kıskançlık,sevgi arsızlığı ve şakalaşmalar da cabası…Porsukların oyunları ve tilkilerin kurnazlıklarıyla orman yeniden hareketleniyor.

False