GeriEtkinlikler Balkanlar üzerinden gelen soğuk etkisini gösterdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Balkanlar üzerinden gelen soğuk etkisini gösterdi

Balkanlar üzerinden gelen soğuk etkisini gösterdi
Abone Olgoogle-news

Meteoroloji, hava sıcaklığının 3 ila 8 derece azalacağını bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, yurdumuz, 21.12.2014 Pazar günü öğle saatlerinden sonra Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Sıcaklıkların ise 3 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Pazar günü Trakya, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatı kesimlerinde başlayan yağışlar genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Bilecik ve Kütahya ile Bursa’nın dağlık kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde kendini gösterdi.

Yağışlı sistemin 22.12.2014 Pazartesi günü Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduktan sonra 23.12.2014 Salı günü yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor. Pazartesi günü meydana gelecek yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur, iç ve doğu bölgelerimizde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor.

Ulaşımda aksamalar olabilir

Kar yağışının Pazartesi günü akşam saatlerine kadar Ankara- İstanbul otoyolunun özellikle Kızılcahamam ile Düzce arasında kalan bölümünde ulaşımda aksamalara yol açabileceği, ayrıca Pazartesi günü iç ve doğu bölgelerimizde görülecek kar yağışına ve ardından meydana gelecek buzlanma ve don olayına karşı sürücülerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Hava sıcaklığı 3 ile 8 derece azalacak

Hava sıcaklığında hafta sonunda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Pazartesi günü kuzey, iç ve batı bölgelerimizde 3 ila 8 derece azalacağı, ancak Salı gününden itibaren tekrar artacağı tahmin ediliyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle