GeriEtkinlikler Bakın çapkın başkomiserin başına neler geliyor?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakın çapkın başkomiserin başına neler geliyor?

Bakın çapkın başkomiserin başına neler geliyor?
Abone Olgoogle-news

Zihni Göktay’ın muhteşem performansıyla Cibali Karakolu tekrar sahnede!

Nuits de Noces adlı bir Fransız bulvar komedisinden Refik Kordağ ile Muammer Karaca tarafından uyarlanan Cibali Karakolu, Zihni Göktay’ın ustalıklı performansıyla yıllar sonra tekrar sahnede!

İlk kez 1951 yılında Muammer Karaca Tiyatrosu'nda sahnelenen Cibali Karakolu, 16 yılda üç binin üzerinde oynanarak Türkiye'nin en uzun süre afişte kalan oyunu oldu. Oyun ilk sahnelenişinden 53 yıl sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından Nedret Denizhan rejisiyle yeniden sahneleniyor.

Muhteşem performansıyla Zihni Göktay usta Cibali’de!

Berrin Koper, Tarık Şerbetçioğlu, Derya Kurtuluş, Zihni Göktay, Cem Uras, Müge Çiçek, Eylül Soğukçay, Şehnaz Bölen Taftalı, Hülya Arslan, Doğan Altınel, Murat Bavli, Naci Taşdöğen, Cem Karakaya, Tuğçe Açıkgöz, Betül Kızılok Bavli, Müge Çiçek, Deniz Yeşil Mavi, İbrahim Ulutaş, Seza Güneş, Ertan Kılıç, Hüseyin Kefeli, Tuğçe Açıkgöz ve Begüm Yazıcıoğlu’nun rol aldığı Cibali Karakolu şimdiden seyirciden yoğun ilgi görüyor.

8-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde sahnelenecek. Cibali Karakolu ayrıca, 30 Ekim - 1 Kasım 2014 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde olacak.

Cibali Karakolu konusu ise şöyle; Cibali Karakolu pek çok gerçeğe ışık tutarak geçmişten günümüze eleştirel bir ayna olmayı başarıyor. Kadın erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, toplumsal ve politik yaşama dair eleştirilerle biçimlenen oyun, güldürmek kadar yeniden cevaplanması gereken pek çok soruya da ışık tutuyor. 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle