GeriKişisel Bakım Bakımlı erkeklerin muhteşem yüzyılı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakımlı erkeklerin muhteşem yüzyılı

Bakımlı erkeklerin muhteşem yüzyılı

Artık erkeklerin güzellik trendleri var.

Kıyafet, saç modeli, traş stili gibi seçimlerinde güzelliğin peşine düşen erkeklerin de estetik trendleri var artık. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu, 2011’deki estetik trendleri hakkında bilgiler veriyor.

Hijyenik görünüm revaçta

Günümüz erkeğinin diyet, fiziki aktiviteler ve ruh halini en elverişli şekilde tutma çabasında olduğunu vurgulayan Aydoğdu, şunları kaydediyor:

“Yaşam tarzını belirleyen erkekler daha sağlıklı ve hijyenik görünümü hedefliyor. Bu nedenle erkekler de 21.yüzyılda estetik cerrahide gelişen teknolojilerden faydalanıyorlar. Lazer epilasyon fazla olan tüylerden erkekleri kesin olarak kurtarabiliyor. Saç ekiminde mikro motor fue aleti harikalar yaratıyor. Erkekler sıkıntılarını çektikleri fazla yağlarından kurtulmak için de liposuction uygulamasına başvuruyorlar.”

Koltukaltı botoksu terlemeyi önlüyor

Aydoğdu, görüntüsü ideal düzeye getirmeye çalışan erkeklerin en çok tercih ettiği yöntemleri ise şöyle anlatıyor:

“Bahar aylarının yaklaşması nedeniyle koltukaltı botox uygulaması, terlemeyi önlemek için uygulanacak işlemlerin başında yer alıyor. Erkek memesinde jinekomasti dediğimiz büyümeye bağlı yapılan operasyonlar da 2011’ in en fazla talep gören operasyonlarından olacaktır. Erkek için ciddi psikolojik problem olabilen jinekomasti operasyonu sonrası hızla öz güvenin kazanılabildiğini görebiliyoruz.

Erkeklerin liposuctionla göbek bölgesinden alınan fazla yağlardan kurtulmuş olması sportmen vücut hatlarını tekrar geri kazanmasını sağlayacaktır. Saç problemi yaşayanlar da saç ekimi ile görünümlerine farklılık katacaklardır. Fakat ameliyatlar için en önemli detay zamanlamadır. Doğru zamanlama ile işin uzmanına başvurmanız gerekiyor. Görüntüsünden memnun olan erkeğin, kendisine olan öz güveni de tam olacağı için; 2011 yılı mutlu, sağlıklı ve yakışıklı erkeklerin yılı olacaktır diyebiliriz.”

False