GeriEtkinlikler Ay'ın astrolojideki yeri ve dahası bu kitapta!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ay'ın astrolojideki yeri ve dahası bu kitapta!

Ay'ın astrolojideki yeri ve dahası bu kitapta!
Abone Olgoogle-news

Şenay Yangel'in kaleme aldığı "Ay Burcu Mucizesi" astroloji meraklılarını bekliyor.

Karanlık geceyi aydınlatan beyaz ve mavi ışığın harmonisinde ruhumuzun derinliklerine dokunan aşka, sevdaya ilham veren Ay hakkında her şey Şenay Yangel'in kaleme aldığı "Ay Burcu Mucizesi" adlı kitapta!

Gece göğündeki Ay tüm “MİT”lerde aydınlanmanın sembolü olarak kabul edilmiştir. Güneş gibi Ay da ölüm ve doğuş ile ilgili olduğu gibi suları da kontrolünde tutar ve bereketin simgesidir. Rüyaları da Ay yönetir. Ay’ın gökyüzündeki yolculuğu ve sürekli değişen biçimi ilk toplumlara insan yaşamının döngüsü için güçlü bir simge ilham kaynağı olmuştur. Yeni Ay’dan Dolunay’a her haline özel bir anlam atfedilmiştir. Denizlerde oluşan gelgitler, hava durumu genel hayatı ve insanın kaderini yönettiğine inanılmıştır. Ay’ın Dolunay’dan küçülerek Yeni Ay’a dönmesi sürekli büyüyüp küçülmesi doğum, yaşam, ölüm ve yeniden doğusun simgesidir. Büyüyen Hilal gelişmeyi temsil ederken küçülen Ay ölümle ilişkilidir.

Ay’ın evi Yengeç

Yaz gündönümünün Yengeç ‘‘Crab’’ burcunda gerçekleşir. Mısırlılar ona Lamellicornes ailesinden bir böcek olan skrab, bok böceği derlerdi ve bu böcek ilahi hayatın sembolü olarak kutsaldı. Yengeç takımyıldızının bu hayvan tarafından sembolize edilmesinin nedeni açıktır. Güneş buradan geçerken Zodyak kuşağından aşağıya iner. Yengeç her şeyin yüce anası doğanın hayat güçlerinin patroniçesi ‘’AY’’ın evidir. Yunan mitolojisinde Ay tanrıçası Diana’ya Dünya'nın Anası denir.

Richard Payne Knight şöyle ifade eder: ‘’Okyanusun sularını çektiği ve ittiği için Ay doğal olarak rutubetin yöneticisi, kadınların doğasını güçlü bir şekilde etkilemesi dolayısı ile beslenmenin ve pasif üremenin patroniçesi ve düzenleyicisi olarak kabul edilmiştir. Ay kendisinin alt kişileştirmeleri olan su perilerini okyanustan aldığı zaman bir deniz yengeci ile sembolize edilmiştir. Çünkü yengeç sakatlanmış ve yaralanmış bacaklarını bedeninden koparmak ve yerine yenisi çıkarmak gibi çok özel bir yeteneğe sahiptir. (The Symbolical Language of Ancient Art and Mythology.)’’

Ay ve İslam kültürü

Paganlar da Ay’ı bütün hayatın kökeni olarak kabul ederler. İslam'da ise Yıldız ilmi İdris peygambere verilmiş, Türk İslam kültüründe aynı zamanda İSLAM HALİFESİ olan padişahlar tarafından 17. yüzyıl başından 19. yüzyıl sonuna kadar devlet yönetiminin bir parçası olup resmi olarak kabul görmüştür. Türk İslam kültüründe camilerin minarelerinde hilal şekli vardır. Oruç ve hacca gitme zamanları Ay takvimine göre belirlenir. Üç aylar olarak geçen aylar da Ay takvimine göre hazırlanır. Kutsal geceler ve kandiller de ay takvimine göredir. Yine namaz vakitleri de Ay'a göre ayarlanır.

Ay tüm Türk İslam motiflerinde hatta onun öncesi şaman Türklerinde fazlası ile önem taşımış, Yeni Ay ve Dolunaylarda çeşitli ritüellerle şifa çalışmaları yapmışlardır. Ayrıca Osmanlı başta olmak üzere tüm Türk kültüründe hilal kutsal otorite ve dirilişin simgesidir. Beş köşeli yıldız ile birlikte olduğunda cenneti sembolize eder. Maya Roma Çin Musevi Kelt ve İslam takvimleri de ay döngülerini temel alır.

Ay’a göre hayat planı

Yüce yaratıcının anne karnında 120. günden itibaren başlayan ve hamileliğin 7’nci ayında tamamlanan gezegenlerin enerjisi ile bizlere çizmiş olduğu ruhsal planımızın ‘’Hayat planımız’’ şekillendiği bu süreçte genellikle bir kez Ay bir kez Güneş tutulması yaşanır. Bazen tutulmalar birden fazla da olabilir. Bu tutulmalar dış dünyaya karşı sorumluluklarımızı öğrenmemiz gerekenleri başkaları ile yapmamız gereken paylaşımlarımızı betimler. Bunun için önemlidir. Yaşamımızda sürekli tekrar eden sorunlar aynı şekilde devam ediyorsa anne karnında gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmalarını fazlası ile önemsemeliyiz. Doğum öncesi tutulmaları kitaptaki tablolardan öğrenebilir, zayıf ve güçlü yönlerinizi keşfederek geliştirebilirsiniz.

Anne karnında gerçekleşen Ay tutulmaları ise doğduğumuz an Güneş nasıl bir burcun içinde yer alıyorsa Ay da bir burca yerleşmiştir. Kitaptaki tablolar kısmında gün-ay-yıl olarak doğum bilginizle doğduğunuz an Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenebilirsiniz. Ay doğum anında içinde olduğu burcun özelliklerini alır ve biz duygularımızı Ay burcumuzun belirlediği şekilde yaşama yansıtırız. Astrolojiden sağlıklı bir şekilde faydalanmak istiyorsak mutlaka Güneş, Ay ve Yükselen burcumuzu öğrenmeli ve günlük, aylık, yıllık yorumları üçünü birlikte okuyarak değerlendirmelisiniz.

Ay’ın enerjisi ile hayatınızı yönlendirin

Çocukluk çağımız ve olgunluk çağımızın başlangıç dönemini yine Ay yönetir. Bu kitapta doğum bilgilerinizle Ay burcunuzu öğrenecek ayrıca hazırladığımız 2015 Ay takvimi ile günlük hayatınızı Ay enerjisi ile yönlendirebileceksiniz. Kilo probleminiz mi var? Diyete ne zaman başlarsanız olumlu sonuçlar alırsınız? Saç bakımınızdan aşk hayatınıza Ay'ın rehberliğinde ilerleyin.

Müneccim başlarının Güneş ve Ay tutulmaları Yeni Ay ve Dolunaylarda yaptıkları ritüeller

Osmanlı döneminde müneccimbaşılar Güneş ve Ay tutulmalarını daima titizlikle incelemişlerdir. Kayıt altına almış, padişah ve saray halkını bu konuda bilgilendirmişlerdir. Gereken tedbir ve izlenmesi gereken yollar konusunda rehberlik etmişlerdir. XV. yüzyılın sonları ile XVI. yüzyılın başlarında başlayan müneccimbaşılık müessesinde Osmanlı sarayında Bîrun erkanından olan müneccimbaşılar, aslen ilmiye sınıfına mensup medrese mezunu kişilerdir. Kuyruklu yıldızların geçişi, zelzele, yangın, Güneş ve Ay tutulmaları gibi önemli astronomi hadiseleri ile fevkalade olayların gözlemleri sonucu yaşanacak olumsuzlukları en aza indirebilmek için bu zamanlarda yaptıkları ritüel, dua ve uygulamaları bu kitapta bulabilirsiniz.

Astroloji hakkında her şey bu kitapta!

Kitap yeni başlayanlara yardımcı olmak maksadı ile hazırlanmış olmakla beraber; genellikle yıllar süren çalışmalar sonucunda elde edilen ileri teknikleri de içermektedir. Gerçek şu ki; Şenay Yangel bu kitapta el üstündeki sırları bilgi kaynağıyla beraber sahip olduğu sezgileri ile cömertçe vermiştir. Bu kitap astrolojinin bütün uygulayıcıları, hem yeni başlayanlar hem de profesyonel astrologlar için kapsamlı çalışmalarında el üstünde tutulan bir kitap olmaya adaydır. Bu kitabı sadece astrolojinin prensiplerine biraz aşina olmak isteyenler değil, aynı zamanda astrolojinin sonsuz kutsal bilimsel bilgileri ile yeni dünyalar keşfetmek isteyen tecrübeli astrologlara da okumaları şiddetle tavsiye edilir.

Jyotisha Kovid, Jyotisha Visharadha, Jyotisha Choodamani, Amerika Birleşik Devletleri Vedik Astroloji Konseyi Onursal Başkanı Prof.Dr. Gary Gomes

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...

Astrolog Şenay Devi YANGEL

Ayın astrolojideki yeri ve dahası bu kitapta

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle