GeriSağlık Ayaklar için üreli krem
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayaklar için üreli krem

Ayaklar için üreli krem
Abone Olgoogle-news

Yaz aylarında ayak bakımı ve güzelliği...

Ayaklarımız da en az ellerimiz kadar önemlidir. Yanlış yapılan pedikür, sert zemin, ayağı sıkan ayakkabılar, yüksek topuklu ayakkabılar ayak sağlığını olumsuz şekilde etkiler. Bununla birlikte doğabilecek nasır, kemik şekillerinde değişiklik, ayak mantar enfeksiyonu, batık gibi hastalıklar gün yüzüne çıkar. Dermatolog Dr. Ömür Tekeli, yaz aylarında ayak bakımı ve güzelliği hakkında bilgi verdi.

Ayak bileği çevresinde belirginleşen kılcal damar sorunu

Sürekli olarak ayakta kalmaya bağlı olarak sıklıkla karşımıza çıkan önemli bir sorun, ayak bileklerinden başlayıp yayılan kılcal varis oluşumlarıdır.

Neden oluşurlar?

- Çok sıkı, yüksek topuklu ayakkabılar giymek

- Genetik sebepler

- Uzun süre ayakta kalmak

- Hareketsizlik

Neler yapmalıyız?

Kılcal damarlar için 1-2 seansta gerileme sağlayabilen LYRA damar lazerleri çok etkili olmaktadır. Bu tür damarsal belirginleşmeler görülür görülmez vakit kaybedilmeden doktora başvurulursa ilerleyip varise dönüşmeleri engellenmiş olur ve çoğunlukla tek seanslık bir tedavide bu problem çözülür.

Ayak bileklerindeki kılcal damar sorunlarının haricinde, mantar, siğil, çatlak, tırnak batması gibi diğer ayak problemleri için;

Ayaklarımızı sıkmayan rahat ayakkabılar tercih etmeli, sıklıkla çorap değiştirmeli, aynı çorabı üst üste giymemeli, ayaklarımızı mutlaka yıkayıp nemlendirip temiz tutmalı, ara ara refleksoloji masajları yaptırmalı, akşam evimizde dinlenirken ayaklarımızı kalbimizin bulunduğu yükseklikten daha yukarıya kaldırıp dinlendirmeli, kan dolaşımımıza yardımcı olmalıyız.

Ayrıca üreli kremleri, banyodan sonra nemli ayaklarımıza sürüp, ovup ve penye bir çorap giyerek tüm gece boyunca kalmasını sağlayabiliriz. Bu uygulama ayakları hem rahatlatacak, hem nemlendirecek hem de nasır oluşumundan koruyacaktır. Medikal el ayak bakımları, kuaförlerde alınan pedikür hizmetinden çok daha sağlıklı ve güvenlidir. Üstelik batık, çatlak gibi problemleri başarıyla tedavi etmektedir.  

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle