GeriDekorasyon Ayakkabı Çılgınlarına Müjde!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayakkabı Çılgınlarına Müjde!

Ayakkabı Çılgınlarına Müjde!

Ayakkabı çılgınlarına işte mimari çözümler...

Tasarım, son yıllarda her alanda yükselen bir trend… Tasarımı, kullanıma en iyi dönüştürenler ise ayakkabıcılar. Mimar Feza Ökten Koca da ayakkabı dolaplarının kullanışlı ve şık olması için mimari çözümler getiriyor.

İnsanlar ayakkabıya görür görmez aşkla bağlanıyor ve ihtiyacını göz önünde bulundurmadan satın alıyor. Bu nedenle ayakkabı dolapları her zaman sıkışık ve yetersiz kalıyor.

Spor mu, topuklu mu? Çizme mi, bot mu? Casual mı, seksi mi? Her sezon ortalama kaç çift ayakkabı alır? Var olan ayakkabıların yüzde kaçı bir diğer sezona devrolur? gibi soruların yanıtını aldıktan sonra işe başlayan Feza Ökten Koca, ayakkabı çılgınlarına bazı ipuçları da veriyor:

- Mutlaka metrekareden kazanmak ve kullanım kolaylığı için dışa açılan kapaklı dolap yerine sürgülü dolaplar seçin.

- Türkiye’de ayakkabı kullanım alışkanlığı ve hijyen açısından rahatlık sağlamak amacıyla, evin giriş kapısına yakın küçük bir alanı ayakkabı odasına çevirmekte fayda var. Küçük bir alaturka tuvalet veya aydınlığa bakan bir yüklük gibi…

- Pratiklik ve kullanım kolaylığı açısından şeffaf ayakkabı kutuları veya üzerine ayakkabıların fotoğraflarının yapıştırıldığı karton kutuları tercih edin.

- Sezon ayakkabılarını daha rahat kullanmak amacıyla alt raflara taşıyın.

- Ayakkabı alışverişi yapmadan önce tüm stoğunuzu gözden geçirin. Zaman zaman elemeler yapın.

- Küf ve rutubet üremesine izin vermeyecek altyapıya sahip bir mekan oluşturmaya dikkat edin.

False